Asus vs MSI vs Dell

• Konuyu başlatan Yrya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 8B

Yrya

Hectopat

Arkadaşlar hangisi? Lütfen yardım edin.

Aklım fazlasıyla MSI diyor ancak Asus'un servisi kurulu gelmesi vs kafamı karıştırıyor. Bir de üstüne Dell'i Vatan bilgisayardan görerek alma ihtimali de eklenince iyice kafam bulandı. Bir yardım eden olursa çok memnun olurum.

MSI da HDD yok sadece 512 GB lık SSD var diğer özellikler genel olarak aynı DELL de Alienware olmadığı için bence almayın ben ASUS marka olanı öneriyorum.

Bu yazi Hagi mi Alex mi olmus hangisini seçersen aklin digerinin yaptiklarinda kalir. En iyisimi kimseye birsey sormadan icinden hangisi geciyorsa onu al. MSI ile guzel yada kotu anilari olanda var Asus ile kotu ve guzel anilari olanda aynisi Dell icinde gecerlidir. Aklina hangisi yatiyosa onu al kardesim. Hayirli olsun simdiden insallah pisman olmazsin.

Parçasal olarak neredeyse fark olmayan 3 ürün seçmişsin ancak aralarında ciddi fiyat farkları var. Kendimde olmak üzere MSİ kullanıyorum. Türkiye de Servis Point bakıyor. Her şehirde noktaları var. Ayrıca Dell bir laptop markasıyken MSİ bir parça üreticisi aynı zamanda tabi ASUS da aynı şekilde ancak biri 11.000 biri 8.000 TL. MSİ kolay kolay pişman etmez derim ben.

Dostum MSİ burada iyi tercih olacaktır. Elinde windows lisans yoksa internetten güvenilir bir siteden ucuza alırsın. Üste hdd kendin ekle. İşletim sistemi + HDD ile bile Dell'den ucuza gelir.
Dell'de 2 tb olduğundan bende 2 tb harddisk linki bırakıyorum. Lisansın var mı yok mu bilmiyorum ama onuda internette araştır uygun fiyata yoksa ayarlarsın.

Son düzenleme:
MSI da HDD yok sadece 512 GB lık SSD var diğer özellikler genel olarak aynı DELL de Alienware olmadığı için bence almayın ben ASUS marka olanı öneriyorum.
Dostum MSİ burada iyi tercih olacaktır. Elinde windows lisans yoksa internetten güvenilir bir siteden ucuza alırsın. Üste hdd kendin ekle. İşletim sistemi + HDD ile bile Dell'den ucuza gelir.
Dell'de 2 tb olduğundan bende 2 tb harddisk linki bırakıyorum. Lisansın var mı yok mu bilmiyorum ama onuda internette araştır uygun fiyata yoksa ayarlarsın.

Bilgisayara çok fazla depolama yapan biri değilim.Açıkçası 512 gb ssd yeter diye düşünüyorum. Msi'a şüpheli bakmamın nedeni; Asus N552VW kullanıyordum,iki sorunum oldu; birincisi,pili bitti ve dolmadı gönderdim 1 haftada 250 tl'ye yaptılar,ikincisi;klavyeye su döktüm,gönderdiğimin ertesi günü işleme konuldu yapın desem sanırım hemen yapacaklardı.5000tl istediler,su anakartı bozmuş ve bu nedenle de şu an pc almak için araştırıyorum.Kısacası yetkili servisi (bana göre) çok hızlı ve iyi çalışıyordu.Isınma yapıyordu,wow ve lol oynuyorum genelde,sol elinizi koyduğunuz bölge özellikle wow oynarken ısınıyordu ama lol'de o kadar rahatsız etmiyordu. Toparlayacak olursam,msi daha önce kullanmadığım bir marka ve internette özellikle menteşe sorunundan ve yetkili servisin kötü olmasından bahsedilmiş.Bilgisayar da beyaz eşya gibi şans işi,yetkili servise işim düşerse üzülmekten korkuyorum.

Teşekkür ederim cevaplarınız,ilginiz için.
Eğer 15.6 inç sıkıntı değilse buna göz at.

İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim ancak 17.3 düşünüyorum öncelikle.

Bilgisayara çok fazla depolama yapan biri değilim.Açıkçası 512 gb ssd yeter diye düşünüyorum. Msi'a şüpheli bakmamın nedeni; Asus N552VW kullanıyordum,iki sorunum oldu; birincisi,pili bitti ve dolmadı gönderdim 1 haftada 250 tl'ye yaptılar,ikincisi;klavyeye su döktüm,gönderdiğimin ertesi günü işleme konuldu yapın desem sanırım hemen yapacaklardı.5000tl istediler,su anakartı bozmuş ve bu nedenle de şu an pc almak için araştırıyorum.Kısacası yetkili servisi (bana göre) çok hızlı ve iyi çalışıyordu.Isınma yapıyordu,wow ve lol oynuyorum genelde,sol elinizi koyduğunuz bölge özellikle wow oynarken ısınıyordu ama lol'de o kadar rahatsız etmiyordu. Toparlayacak olursam,msi daha önce kullanmadığım bir marka ve internette özellikle menteşe sorunundan ve yetkili servisin kötü olmasından bahsedilmiş.Bilgisayar da beyaz eşya gibi şans işi,yetkili servise işim düşerse üzülmekten korkuyorum.

Teşekkür ederim cevaplarınız,ilginiz için.

İlginiz ve cevabınız için teşekkür ederim ancak 17.3 düşünüyorum öncelikle.

Servis konusunda bir şey söyleyemem MSİ kullanmadığım için fakat kendim Monster kullanıyorum. Cihazın bozulması vs. gibi bir durum yaşamadım fakat cihazımı 2 kez fan temizliği ve termal macun yenilemesi için servise gönderdim ücretsiz olduğu için ve cihazımın boş olan slotuna ek olarak ssd im dolduğundan 2. ssd eklettirdim. SSD eklettirdiğim zamanda herhangi bir ücret ödemeden işimi kolayca hallettim. Ben Monster'ın servisinden çok memnunum açıkcası bozulması durumundaki tepkilerini gözlemlemedim fakat dediğim gibi ssd ücretsiz takmaları ve ücretsiz bakım imkanı yönünden çok memnunum. Eğer yaşadığın ilde Monster mağazası varsa aşağıda paylaştığım ürünede göz atmanı tavsiye ederim.

10k Bütçeniz var madem, Msi'ın 10k'ya daha iyi donanımlı bir modelini alın. Msi çok güzel laptoptur. 2013 senesinde Msi GE60 almıştım. Evet menteşelerinde sorun oldu servis biraz fahiş ücret çekti ama bunun dışında çok memnunum özellikle Turbo fan özelliği olması ve bir tuşla bu fanı aktif edebilmek mükemmel. Bahsettiğin ısınma problemini böylece yenersin.

Freedos işletim sistemine takılma 30 TL'ye windows 10 pro satıyorlar hiç bir problem de çıkarmıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı