Asus vs MSI vs Dell

• Konuyu başlatan Yrya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 8B
Verdiğiniz linkten bakıyorum da fiyatlar 2.000 TL yükselmiş Asus 12.096 TL MSI 9.985,75 TL olmuş. Umarım 8.000 TL iken yakalayabilmişsinizdir :)

8049 tl'den aldım,hatta ondan yazıyorum mesajı:) ilk izlenimi aktarmak isterim;

monitör 60hz ama ben fps hiç oynamıyorum açıkçası insan gözünün de o herz ayrımını görebildiğine ben kendim inanmıyorum. yanlış anlamayın bu benim fikrim.

bilgisayar çok hızlı,önceden bahsettiğim gibi ben sadece LOL ve WoW oynuyorum. Lol'da henüz denemedim ama WoW'da fanlar inanılmaz çalışıyor. Önceden Asus N552vw kullanıyordum. Sol taraftaki elimin parmak uçları bazen yanıyordu bunda imkanı yok öyle bir durum gerçekleşemez. Fanlar çalıştı mı uçacak zannediyorsunuz:) dolayısıyla,zaten araştırırken de karşılaşmıştım,fanlar biraz sesli oyun esnasında ama şu anki gibi normal internet aktivitelerinizde çıtı yok.

Klavye tuşları sesiz ve konforlu.

Ben kendi programlarından oyun için ayarlama yapsın diye Dragon Center 2'yi indirdim.Oyun sırasında fanı o ayarlıyor. Gpu,bellek,fan hızı gibi bilgileri de gösteriyor.

MSI'ın bir diğer 8. jenerasyon işlemci ile getirdiği Nahimic 3 uygulaması var. Bu uygulamanın eski versiyonları diğer jenerasyon işlemcilerle kullanılıyor,8. jenerasyon için 3ü geliştirmişler.Bir ses sistemi uygulaması sanırım özellikle fps oyunlarında çok etkili olabilir. Ancak malesef uygulama ses kartı ile uyuşmuyor hatası veriyor. Yabancı sitelerde ve uygulamanın kendi yapımcısının sayfasında da araştırdım. Bir çok insan aynı durumda, Nahimic 3ü kullanamayan sorun yaşayan çok insan var hatta kimse kullanamıyor şu an desem abartmam:) aranızda kullanan varsa bu bilgisayarda bana açıklarsa memnunu olurum.

Nahimic dışında ses sitemi çok güzel ve kuvvetli.Hele ben eski bilgisayarımla karşılaştırırsam,Asus N552VW de ek hoparlör takılsa olurdu. Son seste bile öyle ahım şahım değildi MSI gümbür gümbür.

Sistem freedostu,kurarken biraz zorlandık,aldığımız windowsun flashdiski bozuk çıktı,windowsun kendi sitesinden sistemi indirip yeni bir flash ile kurduk. Bilgisayarın içinden kurulum yönlendirme kağıdı çıkıyor ama ben kısaca özetlersem,flash'tan boot seç,flashı tak,bütün ayrılmış alanları sil,tek bölüme windowsu kur. Bu durum eğer orjinal windows flashla olursa biraz değişiyor,onunda videoları var internette.

Aklınızda sormak istedikleriniz olursa elimden geldiğince cevaplarım. Şimdilik bu kadar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı