Garantisi bitmiş laptop hatalı ürün olduğu kanıtlanırsa değişim yapılır mı?

marceIlus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bundan 3 sene önce Monster laptop aldım. Ürün elime ulaştığıktan 1 hafta sonra servise yolladım. Daha sonra cihazda takılma sorunu için 3 defa götürdüm. Cihaz en az 2 günde bir donuyordu ve laptopun güç tuşuna basılı tutup resetliyordum çünkü başka türlü kendine gelmiyordu. Cihazı 3. defa götürdüğümde ''sorun çözülmezse değişim isteyebilir miyim?'' diye sormuştum. Onlar da ayıplı ürün olduğu için isteyebileceğimi söylemişti. Kendim mimarlık öğrensiyim. Dönem başlayacağı için zamanım olmadığından değişimi beklemezdim. Cihazın anakartını değiştirip verdiler (anakart değiştiği için ekran kartı ve işlemci de değişmiş oldu) ancak bu donma sorununu tekrar almaya başladım. Şu an 2 yılık garantisi doldu. 4 hafta önce cihazı teknik servise götürüp temizlik yaptırım format attırdım. Tekrar iCUE programını kurrunca bir şey fark ettim. Cihazın model adı farklı. Şimdi tüketici hakem heyetine başvursam ve bu cihazın ayıplı ürün olduğunu kanıtlarsam değişim yaparlar mı? Çizim yaparken çok kez projelerim çöp oldu. Bu durum çok yordu. Bilen biri varsa süreç içinde ne yapmam gerek yardımcı olabilir mi?
Not: Değişim yaptıklarında cihaz parçaları yine olması gereken özelliklerdeydi.

1716642008191.png
1716642022679.png

Başvurabilirsiniz. Bundan 10 sene önce arkadaşım hatalı üretim bir HP bilgisayarını hakem heyeti kararıyla iade etmişti. Ama buradaki sıkıntı, size o anki fatura bedelini ödeyecek olmaları. Güncel değeri isterseniz hakem heyeti kararıyla normal mahkemeye başvurmanız gerekmekte.

Ancak hakem heyetine başvurmadan önce markaya başvurun. Yıllar önce LG servisine bıraktığım telefonum servis hatası nedeniyle karışmış, başkasına verilmişti. LG bu durumu kendisi telafi edip, elimdeki hatalı telefonu imha etmek üzere alıp bana bir üst model telefonu sıfır kapalı kutuda vermişti.

1 hafta sonra servise yollamanız gereken sıfır ürünü hakkınız varken iade etmeniz lazımdı kendi hatanız gibi.

1 hafta sonra servise yollamanız gereken sıfır ürünü hakkınız varken iade etmeniz lazımdı kendi hatanız gibi.

İlk sorun başkaydı. O sorun çözülmüştü. Bu sorun garanti süresinin bitmesine bir yıl kala başaldı.

Sadece adımı değişik yoksa ürün mü değişik kontrol eder misiniz aldığınız ürün ile bilgilerini lütfen.

Sadece adı değişti. Parçalar yine olması gereken parçalardı.

İlk sorun başkaydı. O sorun çözülmüştü. Bu sorun garanti süresinin bitmesine bir yıl kala başaldı.

Sadece adı değişti. Parçalar yine olması gereken parçalardı.

Eğer parçalar doğru ise pek bir şey çıkmayabilir sanırım, garanti süresinin bitmesine daha 1 yıl varken neden bu kadar beklediniz? Belki de o ismi yanlışlıkla koymuşlardır ya da siz öyle koymuşsunuzdur aldığınız parçalar yine aynı. 1 yıl beklemeniz çok kötü olmuş.

Eğer parçalar doğru ise pek bir şey çıkmayabilir sanırım, garanti süresinin bitmesine daha 1 yıl varken neden bu kadar beklediniz? Belki de o ismi yanlışlıkla koymuşlardır ya da siz öyle koymuşsunuzdur aldığınız parçalar yine aynı. 1 yıl beklemeniz çok kötü olmuş.

Üniversite için aktif bir şekilde kullanıyorum o yüzden veremedim. Zaten iki seferde sorunu çözdük diye verdiler. Cihaz adını da ben değiştiremiyorum onlar değiştiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı