Asus X550VX-DM254DC Para İadesi

Isı değerleri normal değil, kapanması normal... Peki, Asus genel merkeziyle telefonda görüştün mü? Bilgisayarının 3. kez servise gittiğini, problemin halen devam ettiğini onlara bildirdin mi? Servislerinin ilgisiz olduğunu, tamamen yüzeysel bir şekilde incelediklerini, yeterli testlerin yapılmadığını Asus genel merkeze bildir. Yerinde olsam bu işin peşini bırakmazdım, eğer dediklerin doğruysa %100 haklı çıkarsın ve iade/değişim alırsın. Bence şimdi telefonu notebookun ekranını görecek şekilde sabitle ve kamera kaydını başlat, oyununu oynamaya başla. Daha sonra telefonundan videoyu al ve bilgisayarına aktar. Süreyi kısaltmak için videoyu kes 2 dakikalık bir görüntü yeter. Görüntüyü masaüstüne kaydet ve görünütünün masaüstünde olduğunu servise bildir. A4 kağıdına bilgisayarın 1 saatlik GPU/CPU/RAM stres testine sokulmasını belirt. -Adamlara işlerinin nasıl yapılması gerektiğini biz öğretiyoruz bu da ayrı bir skandal :) Bu test aşamasında bilgisayar tekrar kapanacaktır ve sorunu onlar da görecektir. Sorunun hatalı montajdan kaynaklı olabiliceği gibi CPU/GPU'dan da kaynaklanıyor olabilir. Uğraşmak istemiyorum diyorsan Tüketici Hakem Heyeti'ne git... Vereceğin dilekçede bilgisayarının 3 kez servise gittiğini ve problemin yarım saat sonra oluştuğunu bununla ilgili görüntülerin masa üstünde olduğunu mutlaka belirt. Servis raporlarını da dilekçene ekle...

Son düzenleme:
Isı değerleri normal değil, kapanması normal... Peki, Asus genel merkeziyle telefonda görüştün mü? Bilgisayarının 3. kez servise gittiğini, problemin halen devam ettiğini onlara bildirdin mi? Servislerinin ilgisiz olduğunu, tamamen yüzeysel bir şekilde incelediklerini, yeterli testlerin yapılmadığını Asus genel merkeze bildir. Yerinde olsam bu işin peşini bırakmazdım, eğer dediklerin doğruysa %100 haklı çıkarsın ve iade/değişim alırsın. Bence şimdi telefonu notebookun ekranını görecek şekilde sabitle ve kamera kaydını başlat, oyununu oynamaya başla. Daha sonra telefonundan videoyu al ve bilgisayarına aktar. Süreyi kısaltmak için videoyu kes 2 dakikalık bir görüntü yeter. Görüntüyü masaüstüne kaydet ve görünütünün masaüstünde olduğunu servise bildir. A4 kağıdına bilgisayarın 1 saatlik GPU/CPU/RAM stres testine sokulmasını belirt. -Adamlara işlerinin nasıl yapılması gerektiğini biz öğretiyoruz bu da ayrı bir skandal :) Bu test aşamasında bilgisayar tekrar kapanacaktır ve sorunu onlar da görecektir. Sorunun hatalı montajdan kaynaklı olabiliceği gibi CPU/GPU'dan da kaynaklanıyor olabilir. Uğraşmak istemiyorum diyorsan Tüketici Hakem Heyeti'ne git... Vereceğin dilekçede bilgisayarının 3 kez servise gittiğini ve problemin yarım saat sonra oluştuğunu bununla ilgili görüntülerin masa üstünde olduğunu mutlaka belirt. Servis raporlarını da dilekçene ekle...
Dün 12 dakikalık bir çekim yaptım. Bu 12 dakikanın sonuna doğru bilgisayar kapandı. Isı değerleri net bir şekilde gözüküyor. Youtube'ye yükledim, Asus'a gönderecektim ki sorunu çözdüm sanırım.

Senin yerinde olsaydım çoktan sinir krizi geçirmiştim. Aynısı benim eski Acer bilgisayarda da oluyordu. Son gönderişimde iade istiyorum diye belirtmiştim ayrıca aynı gün tüketici haklarına başvurdum. Ürünün iadesini aldım ama uğraştırdılar. Bende anakart falan da yanıyordu orası ayrı ama çok saçma şekilde işliyor bu servis olayı. Yahu insan temizlik yaptıktan sonra şu bilgisayarda aç bir program işlemci, ekran kartı bir çalışsın yarım saat sonra bak bakalım durum ne olmuş. Ama yok temizleyip yolluyorlar.
Sözlerinize katılıyorum temizleyip format atıp gönderiyorlar bilgisayarı, test yaptıklarını da söylüyorlar ama yaptıklarını sanmıyorum. Eğer test yapsalar kapandığını görecekler.
Sürekli Asus müşteri hizmetleri ile konuşmaktan bıktım. Dediğiniz gibi sinir krizi geçirecektim. Ve dün bilgisayar ayarlarını biraz kurcaladım, çözümünü buldum sanırım.

Önceden oyun oynarken 15 dakika içerisinde kapanan bilgisayarımın ayarlarını biraz kurcaladıktan sonra 1,5 saat kadar oynadım ve ilginç bir şekilde bilgisayar kapanmadı ayrıca önceden olduğu gibi aşırı bir ısınma da yok.
Çözüm: Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri konumuna geliyoruz. Daha sonra burada kullandığımız güç planının yanındaki "Plan ayarlarını değiştir" yazısına tıklıyoruz. "Gelişmiş güç ayarlarını değiştir" seçeneğine girerek buradan "İşlemci güç yönetimi" yazısına tıklayarak "En düşük işlemci durumu"na geliyoruz. Benim bilgisayarımda buradaki değerler %100 olarak gözüküyordu. Ben de değerleri %70'e indirdim ve işlemci kullanımı, işlemci sıcaklığı değerleri azaldı. Performans bakımından oyunlarda hiçbir FPS kaybım yok.
İşin tuhaf kısmı ise Asus'a bu bilgisayarı 3 defa gönderdim ve sıkıntı garanti servisinin de belirttiği gibi donanımsal değilmiş. Asus gibi büyük bir firmanın işlerini yapan servisin böyle bir şeyi yapmaması ve benim bu ayarı tesadüfen bulup sorunumu çözmem gerçekten tuhaf oldu. Artık soğutucu kullanmıyorum :)
Şimdiki ısı değerlerim şöyle;
CPU: 70-85 derece,
GPU:80-90 derece.
Konu hakkında fikirlerini beyan eden, yardımcı olan, olmaya çalışan herkese tekrardan teşekkür ediyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı