Asus para iadesi kabul etmiyor

Uğur122

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar.

30.11.2018 tarihinde Hepsiburada üzerinden ASUS FXVE553-DM407 model notebook satın aldım, bilgisayar freedos olarak geldi. İşletim sistemi yükledim kullanmaya başladım ancak belli bir süre sonra mavi ekran sorunları ortaya çıktı. Çoğunlukla oyun oynarken ve AutoCAD kullanırken bu hatayı alıyorum.

Servise gitti 2 kez ilkinde yazılımla geliştirilip eski sürüm ekran kartı driveri yüklenmişti driveri güncelleştirdiğimde mavi ekran sorunuyla tekrar karşılaştım. İkinci sefer servise gittiğinde anakart değişimi yapıldı ve yine eski sürüm ekran kartı driveri yüklüydü sebebini sorduğumda AutoCAD de mavi ekran sürekli karşılaştığımız bir sorun eski driver yüklersek mavi ekranı önlüyoruz dediler.

Ancak ben bu bilgisayarı zaten oyun oynamak için aldım eski bilgisayarımda AutoCAD kullanabiliyordum ama oyun oynayamıyordum bu bilgisayarı aldım ama sorunları bir türlü bitmedi.

Asus bu mavi ekran sorununun sorumluluğunu kabul etmiyor. Bizim yapabileceğimiz bir sorun değil o yüzden para iadesi yapamıyoruz dediler pişkin pişkin(bunu diyen teknik servis elemanı).

Şuan bilgisayarım teknik serviste ve yukarıdaki açıklama yapılarak iade alınamayacağı söylendi Asus müşteri hizmetlerini aradım ancak resmen dinlemiyorlar bile benim anlattığımdan çok farklı konulardan bahsediyorlar.

Ne yapmam, hangi adımları izlemem gerekir yardımlarınızı istiyorum. Tüketici Hakem Heyetine gitmeyi düşünüyorum, orası olmazsa Tüketici Mahkemesine.

Tüketici hakem heyetine gidin. %99 sizin yararınıza bir sonuç çıkar. Yaşadıklarınızı, özenle anlatın gerisini heyete ve bilir kişiye bırakın.
Para iadesi amacı ile heyete gidin bunu da belirteyim.
Paranız hayırlı olsun şimdiden. :D

bilgisayarı teknik servisten alıp direk Tüketici Hakem Heyetine gidicem zaten. Umarım dediğiniz gibi parayı alabilirim. 3 aydır bilgisayarsız kaldım cidden madur durumdayım.

Servisler ne yazık ki mavi ekran hatalarını analiz edecek teknik bilgi birikimine sahip olmuyor çoğu zaman. Tüketici Hakem Heyeti başvurusu için bir rehber konumuz mevcut; Tüketici Hakem Heyetine Başvuru Rehberi - Technopat Sosyal

Tüketici Mahkemesi'ne danışmanıza gerek yok, THH heyetine online olarak başvurmanız yeterlidir. Başvuruya ürünün faturası ve servis bilgisi ile alakalı görselleri de eklemeyi ihmal etmeyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı