Asus X550VX ile yaşadığım sorunlar

Soniicc

Hectopat
Daha fazla  
Sinirden elim ayağım titriyor. Buraya yazayım belki rahatlarım. Yaklaşık Şubat aylarında bir Asus-X550VX aldım. Almaz olaydım bi sorunu bitmedi. İlk aldığımda mavi ekranlarla boğuştum. Daha sonra donma kitlenme. Daha sonrasında ısınma daha sonrasında tekrar ısınma. Şimdi tam rahata erdim derken bu sefer de jakı bozuldu. Ya anlamıyorum gerçekten nazik kullanıyorum. Utanmasam o ısınmasın diye vantilatörü ona tutucam. Daha hala sorun sorun sorun sorun. Bıktım artık ya. Bu nedir arkadaş ? Kırıcam paramparça edeceğim. Benim bi işim düzgün gitmiyor ya. Tam diyorum evet bi sorunum yok illa bir yerden bir şey çıkacak. Gece 1'den 5'e kadar canım çıktı halledeceğim diye yapamadım. 3. kez servise vereceğim. Yeter...

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle yaşadığın sorunlar kronik ve garantisi olduğu sürece teknik servis dahilinde çözülür. Tabi Sms Infocomm seni bu süreçte kanser eder hatta cihazı daha da bozup eline verirler orası ayrı. Eğer bu problemlerin bitmeyeceğinden korkuyorsan bu korkunu bir kenara bırak çünkü 4 kere teknik servise gidip gelirse değişim yada para iadesi hakkın var ve bu senin işine gelir. Sinirim laptobumdan mahrum bıraktıkları süreye dersen orasını bilemem. Cihazı ne kadara aldığın az çok belli. Üzerine cüzi miktarda daha para koyup GTX 1050 grafik kartlı bir laptop alabilirsin. Asus'un teknik servisi ile neredeyse her gün muhattap olduğum için kendime veya yakınlarıma Asus önermiyorum. Hem teknik servisinden hemde fiyat performans olarak kalitesiz ürünler piyasaya sürmelerinden. Asus'un alınacak belli başlı ürünleri ve serileri var bilen bilir. Harici olarak kesinlikle önermiyorum.

İlk öncelikle geçmiş olsun. İnsanlar BIOS güncellemesi yaparak çözmüşlerdi isterseniz bir deneyin olmazsa teknik servise gönderin. Hepsi Burada'da KDV indirimi beklenip daha iyi bir laptop alınabilir.

Cihazı yeni almışsınız bence serviste hallettirin BIOS Update işini (ki kendilerinin de arızalı cihazlara genelde yaptıkları bu). Bunu da belirteyim aynı arızadan dolayı 3 kez servise verirseniz servis tarafından ürün iade ya da değişim kağıdı alabiliyorsunuz. Bunu da laptop'u aldığınız yere vererek değişim ya da iade isteyebilirsiniz.

Asusun kendi sitesinde güncel BIOS bulabilirmiyim. Yoksa başka biryerden mi aramalıyım ? Çünkü Asusun kendi sitesindeki BIOS'u kurdum.

Sorun driver olabilir demiştim BIOS falan güncel driverlar doğru yüklenmiş mi bi kontrol edin doğruysa donanımsaldır sanırsam bu seride anakart bozukmuş.

Konuda bahsettiğiniz gibi laptopumu garantiye verdim. Anakartı değiştirmişler. Şuan öyle bir sorun yok. Bilgileriniz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı