Technopat Güncellemeden Sonra Yaşadığım Sorunlar

Vasc

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Konuyu nereye açacağımı bilemediğimden buraya açtım, yanlış bir yerse affola. Technopat'ın en son sürümü değiştiğinden bu yana süregelen birkaç sorun var. Birincisi çok yavaş, bir konuya girerken, mesaj yazdıktan sonra, bir şey ararken falan en bir 30 saniye kadar yükleme süresi bekliyorum Chrome'da. Sorunun internet hızından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü diğer tüm sitelere anında girebiliyor, hızını soracak olursanız 75 Mbps paket kullanıyorum NetSpeed'in. Diğer iki sorunu ise resimli olarak göstereceğim.

Sosyal'de herhangi bir eylem gerçekleştirirken çok sık şekilde bu iki hatayı alıyorum. (İkinci hata o kadar fazla olmuyor.)

372308
372309

Bu sorunları aranızda yaşayanlar var mı? Sebepleri neler olabilir, çözümleri var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
XenForo 2.1 ile bazı yavaşlama sorunları yaşıyoruz. Siz yine de Ctrl F5 yapar mısınız? Ya da tarayıcı önbelleğinizi temizleyip dener misiniz? Sürekli yavaş değil çünkü.
İkisini de denedim sonuç hala aynı hocam.
Genel sorun galiba. Sitenin yavaşlılığı çileden çıkarıyor.
Çok sinir bozucu oluyor, alışabilsem benim için sorun değil fakat o da olmuyor.

Aynı sorunları ben de yaşıyorum. Konuyu açarken çok yavaş yükleniyor. Hatta dün bir konuya mesaj yazmıştım ama sabah baktığımda o mesajın gitmediğini gördüm. Acilen düzeltilmesi gerek bence.

Ben sosyal değil de normal siteye girdiğimde adress satırından aşağısı olduğu gibi bembeyaz. Bazen Technopat/Sosyal'de bu şekilde oluyor Chrome'u kapatıp IP ve DNS yenileyip tarayıcı ayarlarını sıfırlayıp giriyorum düzeliyor. Sadece bu sitede oluyor. Şuan halen Ana Sayfa'ya ulaşamıyorum.
372350

Aynı sorunları ben de yaşıyorum. Konuyu açarken çok yavaş yükleniyor. Hatta dün bir konuya mesaj yazmıştım ama sabah baktığımda o mesajın gitmediğini gördüm. Acilen düzeltilmesi gerek bence.
Bir çok kişi de aynı sorun var anlaşılan, kısa zamanda çözülür umarım.
Ben sosyal değil de normal siteye girdiğimde adress satırından aşağısı olduğu gibi bembeyaz. Bazen Technopat/Sosyal'de bu şekilde oluyor Chrome'u kapatıp IP ve DNS yenileyip tarayıcı ayarlarını sıfırlayıp giriyorum düzeliyor. Sadece bu sitede oluyor. Şuan halen Ana Sayfa'ya ulaşamıyorum.
Eki Görüntüle 372350
IP ve DNS'yi nereden yeniliyorsunuz hocam ?

Bat dosyası var onu çalıştırıp yeniliyorum. Sende yapmak istiyorsan not defteri aç içine şu kodları sırasıyla yaz sonra farklı kaydet bas ismini ip reset .bat yap KODLAMA kısmı ANSI olsun.

KODLAR:

@Echo off
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew
cls
echo DNS resetleme yapildi.
echo Cikis icin herhangibir tusa basin.
echo IPsorgu.com iyi gunler diler.
pause

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı