Yaşadığım bazı sorunlar ve çözüme ulaşamıyor oluşum

Felsefe ile ilgileniyormuşsunuz, bertrand russel şöyle der;

The secret to happiness is to face the fact that the world is a horrible, horrible place.

Evet bazı şeyler elimizde değil fakat bunlarla yaşamayı öğrenmemiz gerek, problem olarak gördüğünüz bazı şeyler gerçekten bir problem olmayabilir. Eğer birisi sizin fiziksel özelliğiniz yüzünden sizden kaçınıyorsa bu sizin değil, onun proble midir?

Evet haklısınız. Çok güzel bir söz.

Her şey boy değil. Umarım bir gün seni cidden seven birini bulursun, ki bulacağını da düşünüyorum.
Ben de 1.85 boyunda falanım, gel gör ki 3 kere reddedildik...

Nasıl çözeceksin? Maalesef yapabileceğin bir şey yok.

Aslında öyle, hani derler ya aşık olunduğu vakit kusurlar ortadan kalkar diye, onu her ne kadar hiç görmemiş olsam da gelecekte belki bir gün olur. Çözüm konusunda ise şu anlık beni istediğime götürecek bir durum yok. Boy konusunda zaten yapılacak bir şey yok. Sahip olduğum başka özelliklere yönelerek ve kendimi ilgili olduğum alanlarda geliştirerek açığımı kendi kafamda kapatabilirim belki. Olur mu bilmem ama ancak şu anlık tek çözümüm bu. Çözüm bulamadığım içinde forumda yazmayı gereği duydum aslında.

Evet haklısınız. Çok güzel bir söz.

Aslında öyle, hani derler ya aşık olunduğu vakit kusurlar ortadan kalkar diye, onu her ne kadar hiç görmemiş olsam da gelecekte belki bir gün olur. Çözüm konusunda ise şu anlık beni istediğime götürecek bir durum yok. Boy konusunda zaten yapılacak bir şey yok. Sahip olduğum başka özelliklere yönelerek ve kendimi ilgili olduğum alanlarda geliştirerek açığımı kendi kafamda kapatabilirim belki. Olur mu bilmem ama ancak şu anlık tek çözümüm bu. Çözüm bulamadığım içinde forumda yazmayı gereği duydum aslında.
Dostum bence bu kadar takmamalısın, sanki içten içe üzülüyorsun gibi geldi.

Bazen unutuyorum sonra tekrar takıyorum böyle gitgelli bir durum aslında.
Hocam önemli olanın dış görünüş olmadığını kabullenin ki öyle zaten sizce dışı eski kasa görünümlü ancak oyunlarda çok güzel FPS alabileceğiniz bir bilgisayar mı yoksa dışı çok güzel ancak oyunlarda 30 FPS bile alamayacağınız bir bilgisayar mı? Değişik bir örnek oldu farkındayım ama demek istediğimi anlatabildiğimi düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210802_230741.jpg
    IMG_20210802_230741.jpg
    38,2 KB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı