ASUS Z170 Pro Gaming Sistem RME Fireface 800 Ses Kartı Çakışması

Vito Ferro

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, profesyonel olarak kayıt teknolojileri ile ilgilenmekteyim. RME Fireface 800 Firewire ses kartı kullanmaktayım. Bu kartı anakarta Firewire kartı ile bağlamaktayım. Diğer donanımlar da aşağıdaki şekilde;
  • ASUS Z170 Pro Gaming
  • ASUS GTX 1070 OC Strix
  • Intel i7 6700K İşlemci
Sorunum ise şu şekilde, donanımda bir çakışma var ve Windows harici ses kartıma sinyal göndermiyor. Ses kartını ve Firewire kartını görüyor. Donanım çalışıyor. Hatta ses kartına bağladığım mikrofon ile bilgisayar üzerinden ses ve sinyal alabiliyorum. Fakat iş ne zaman Windows üzerinden bir ses dosyası çalmaya gelince o zaman Media Player veya herhangi bir player donuyor ve ilerlemiyor.

Donanımda ya da BIOS üzerinden çakışan ya da PCI-E yuvası yolunu açmam ile ilgili bir çözüm olabileceğini düşünüyorum fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum. Çözüm için denediklerim;
  • Onboard ekran kartını BIOS üzerinden kapatıp denedim, sonuç değişmedi.
  • Ekran kartı ile mi çakışıyor acaba diye düşünerek, ekran kartını çıkarıp onboard ekran kartı ile sadece denedim yine değişmedi.
  • PCI-E yuvasını değiştirdim sorun yine aynı.
  • Ses kartının driverları güncel.
  • BIOS güncel.
  • Windows ses ayarları harici ekran kartı seçili, değişmedi.
Fakat, aynı ses kartı ve aynı Firewire kartı diğer bilgisayarlarda sorunsuz olarak çalışıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı