BpK

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere Asus'un ilk telefonlarından olan Zenfone 5'te jiroskop bulunmamakta. Bu sebeple 360 derece VR videolarda telefon dönüşleri algılayamıyor. Peki 50 TL lik düşük FOV değerine sahip bir sanal gerçeklik gözlüğü ile film izlesem ( 360 derece olmayan) beni tatmin eder mi ?

Not: 1080p de izleyeceğim. FOV değerinin düşük olmasını istemem oyun oynama amacından ziyade tünel etkisi ile filmlerin tadını daha iyi çıkarabileceğimi düşünmem, haklı mıyım ?

Telefonda jiroskop sensörü bulunmuyor bu yüzden cardboard gibi uygulamaları kullanamazsın. FOV değeri yüksek olan Bobo VR Z4 var. Yada Shinecon VR kullanabilirsin.

Telefonda jiroskop sensörü bulunmuyor bu yüzden cardboard gibi uygulamaları kullanamazsın. FOV değeri yüksek olan Bobo VR Z4 var. Yada Shinecon VR kullanabilirsin.
Google Cardboardu apk olarak yükledim şu anda çalışıyor gibi ama sadece dönmeyi algılamıyor. Benim ihtiyacım olan program VR player ve onu da hallettim yani yazılımsal sıkıntım yok ama sırf sinema için almalı mıyım onu merak ettim ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı