Atatürk Neden Sevilmiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birincisi Atatürk istismarcıları en büyük sebeplerden biridir.
İkincisi İslama bakış açısı çok etkili. Söylediği bazı sözler var. Kaynaklarıyla paylaşılıyor.
Müslüman bir kişinin nefret etmesi için iyi bir sebep olabilir.

Aziz Nesinin bir sözü vardı:
Müslüman bir kişinin Atatürk'ü sevmesi için bir sebep yoktur. Eğer seviyorsa ya ahmaktır ya da sahtekardır.

Gayet de yerinde bir sözdür.

Celal Şengör'ün de bu konu hakkında bir yorumu var. Buraya bırakayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşte budur cevap.

Müslüman bir kişinin Atatürk'ü sevmesi için bir sebep yoktur. Eğer seviyorsa ya ahmaktır ya da sahtekardır.
Ahmak da oldum sahtekar da oldum. Güzel. Bir insanın dini görüşünü umursamadan, Türk milletini ve bir ülkeyi kurtarmak için verdiği emeklere saygı duymak, yaptıklarından dolayı onu sevmek ahmaklık ve sahtekarlıksa kabulüm en büyük ahmak da sahtekar da benim.
Atatürk'ün Müslüman olup olmadığına dair bir kanıya varmak çok zor. Ek olarak da bu konu Tanrı, Allah dışında kimseyi ilgilendirmez.
Atatürk'ün Müslüman olduğuna dair bir çok kanıt bulabiliriz. 16 Mart 1923 günü Adana'da kılınan cuma namazı çıkışında sarf ettiği sözler bunlardan birisidir.
Elhamdülillah hepimiz Müslümanız, dindarız. Artık bizim dinin gereğini ve menettiğini öğrenmek için şundan bundan ders ve akıl hocalığına ihtiyacımız yoktur.
Uzun lafın kısası, Allah'ın yapması gereken insanın imanını sorgulama, günahlarını yargılama işini insanlar yapamaz. İnsanlar, onun yaptıklarını öğrenip, kendilerine ders vermeli ve geleceklerine hedef koymalıdır.

Kim sevmiyor? Ha çoban ve koyunlarını kastediyorsan tek sebebi körü körüne din ile beyinlerinin yıkanmış olmasıdır. Böylelerinin nasıl nefes almasına izin veriyoruz anlamıyorum.

Sevmeyen zaten azınlık bir kesim. Fazla uğraşmaya gerek yok. Forumda Atatürk'ü sevmeyen 1 kişi bile görmedim açıkçası.

Birincisi Atatürk istismarcıları en büyük sebeplerden biridir.
İkincisi İslama bakış açısı çok etkili. Söylediği bazı sözler var. Kaynaklarıyla paylaşılıyor.
Müslüman bir kişinin nefret etmesi için iyi bir sebep olabilir.

Gayet de yerinde bir sözdür.
Bu durumda Türkiye'nin %80'i Atatürk'ü sevmemeli, öyle mi?

Her insanın seveni olduğu gibi sevmeyeni de vardır. Sebepleri kendine kalmıştır. Saygısızlık etmeyi gerektirmez ama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı