Atatürk Üniversitesi bilgisayar mühendisliği imkanları nasıldır?

sinok23

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Atatürk Üniversitesi bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Okul güzel gidiyor. İlk vizelerim de bitti. Her şeyden memnunum. Bu sene 80k yapmıştım. 2.yılım olduğu için bir mezun yılı daha kaldıramadım. Bilgisayar mühendisliğini de severek seçtim isteyerek geldim. Şu anda aklımı kurcalayan bazı konular var. Acaba iyi bir yerde miyim? Mezun olunca iş veya yurt dışı imkanım var mı? Bunlar çok kafamı kurcalıyor. Söyleyeceklerinizi bekliyorum.

Bunu bölümde okuyan birisi olarak sen bilebilirsin. Hocaların yaptığı projelere, projelerinde çalıştıkları öğrencilere, mezunların neler yaptığına vb. bakacaksın. Ben sadece girip bölüm asistanlarına baktım ve torpilin alasının döndüğünü algıladım. Klasik Anadolu üniversitesi işte...

Erzurum Atatürk Üniversitesi mi?

Evet.

Bunu bölümde okuyan birisi olarak sen bilebilirsin. Hocaların yaptığı projelere, projelerinde çalıştıkları öğrencilere, mezunların neler yaptığına vb. bakacaksın. Ben sadece girip bölüm asistanlarına baktım ve torpilin alasının döndüğünü algıladım. Klasik Anadolu üniversitesi işte...
bölümdeki hocalar deneyimli. bu açık bir şekilde belli. ama bunun bana katkısı olur mu bilemiyorum. benim aklımı kurcalayan şey mezun olduktan sonraki süreç.

Evet.

bölümdeki hocalar deneyimli. bu açık bir şekilde belli. ama bunun bana katkısı olur mu bilemiyorum. benim aklımı kurcalayan şey mezun olduktan sonraki süreç.
Hocalardan faydalan, fırsatlara atıl. Türkiye'de bir elin parmağını geçmeyen okullar dışında yapabileceğin tek şey bu. 6. en iyi okul ile 100. okul arasında mezun olman arasında fark yok, kendini geliştirmen gerek.

Çoğu kişi güzel ve prestijli bir üniversite diyor ama konumu gereği pek iç açıcı değil gibi. Ama kampüsü oldukça güzel ve büyük. Hatta sanırım doğu'nun en büyük kampüsüne sahip.

Kampüs ve üniversite olarak çok iyi zaten. Batıda apartman üniversitesinde okumaktansa burada okumayı tercih ederim. Ancak dediğim gibi benim şüphelerim mezun olduktan sonra sektörde iş bulup bulmayacağımla alakalı.

Kampüs ve üniversite olarak çok iyi zaten. Batıda apartman üniversitesinde okumaktansa burada okumayı tercih ederim. Ancak dediğim gibi benim şüphelerim mezun olduktan sonra sektörde iş bulup bulmayacağımla alakalı.
Yani diploması iş görür nitelikte, çok kötü bir Üniversite değil hatta iyi bile. Ama iş sende bitiyor iş bulup bulamayacağın tamamen sana bağlı.

Hocalardan faydalan, fırsatlara atıl. Türkiye'de bir elin parmağını geçmeyen okullar dışında yapabileceğin tek şey bu. 6. en iyi okul ile 100. okul arasında mezun olman arasında fark yok, kendini geliştirmen gerek.

Çok iyi anladım hocam sizi. Mesela Akdeniz Üniversitesi 24K ile kapattı bu sene benim üniversitem ise 80k. Bu ikisi arasında pek fark yok diyorsunuz galiba. Kendini geliştirme konusunda da zaten okulun dışında da kendimce programlama dilleri öğrenme, proje geliştirme vb. planlarım var. Ama birkaç gündür acaba şu an iyi bir yerde miyim konusu bayağı bunaltıyor beni.

Yani diploması iş görür nitelikte, çok kötü bir üniversite değil hatta iyi bile. Ama iş sende bitiyor iş bulup bulamayacağın tamamen sana bağlı.

Biliyorum çok haklısın. Üniversitenin kendi diploması dışında bizim mühendislik fakültesinin de kendi akreditasyonu var. İşe yarar umarım.

Biliyorum çok haklısın. Üniversitenin kendi diploması dışında bizim mühendislik fakültesinin de kendi akreditasyonu var. İşe yarar umarım.
Umarım iyi yerlere gelirsin, kampüs cidden güzel bu arada, kafeleri var, tenis oynama alanları var, futbol sahası bile var, hatta çift başlı kartal heykeli bile vardı sanırsam. İzmir'den oraya arkadaşım gitmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı