Ateist insanlar ölümden sonra neye inanıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlk insan maymundan evrim olsa idi şu anda evrim devam etmez miydi ya da evrimin olduğuna dair fosiller bulunmaz mıydı en basit örnek bu.
Sadece şunu bırakmam yeterli. Daha geçiş fosilleri yok deme seviyesine gelmemişsin sanırım ama yine de atayım dursun burada. Evrim hakkında hiçbir fikrinin olmadığı çok belli, tartışmaya bile girmeye gerek yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ateistlerin ortak kuralları yok. Öyle böyle patlar diyen insanları kendi dinlerinin de bir noktada patladığını bilmiyor. Bana göre insan en mantıklı gelen dine ya da inanca göre inanması lazım.

Bana kalırsa, saygım sonsuz fakat bana kalırsa.
Ateist çok saçma gerçekten.
Fakat, deistte bir o kadar mantıklı.
Eğer müslüman olmasaydım, ya da din değiştirecek olursam,
Kesinlikle deist olurdum.

Ateizmin neresi saçma, deizmin neresi mantıklı?

Lisede böyle birkaç şey görmüştüm ama şu an ne yazık ki hatırlayamıyorum. İnternetten de araştırdım, herkes ölümden sonra ölüm/hiçbir şey olduğundan bahsediyordu fakat anlayamadım neyden bahsettiklerini.

Bunun anlamı; Dünya hayatında sadece hayatı en iyi şekilde yaşamaya çalışan bir din. Ancak ölümden sonra ne oluyor? Saçma olmaz mıydı böyle bir şey? İnsanların anlattığı şeyler gözümde şu an şöyle canlanıyor: Öldükten sonra hiçbir şey, karanlık.
Kısaca doğmadan önce neysen o, dinleri sorguladıkça ve araştırdıkça zaten ateist olmak zorunda kalıyorsun.
Hiçbiri mantıklı gelmiyor, hepsi birbirini tekrar ediyor, kendi içlerinde çelişiyorlar.

Hepsi aslında insanoğlunun arzularını kapsıyorlar.

Şuradan bakarsan anlarsın ne demek istediğimi:

Ha bir de bu dinlerin indiriliş hikayeleri var ki onlar düpedüz masal.
Yok Muhammed mağarada otururken bir anda Cebrail gelmiş de oku demiş falan.
Ateistlik = dünyadaki en saçma 1. şey.
Neden: Çünkü ateistliğin patladığı yüzlerce şey var ve bence bunu Ateistler de biliyor ama sadece bu hayat onların daha çok işine geliyor.
Güldürdün.

İlk insan maymundan evrim olsa idi şu anda evrim devam etmez miydi ya da evrimin olduğuna dair fosiller bulunmaz mıydı en basit örnek bu.
Zaten evrim devam ediyor. Bugün olan Homo Sapien ile, 100 bin yıl sonra olacak Homo Sapien aynı mı sence? Ayrıca maymundan gelmedik, şempanzeler ile ortak ataya sahibiz.
(her ne kadar saçma olsa da)
Bir argüman sunmadan saçma demen komik.

Kısaca doğmadan önce neysen o, dinleri sorguladıkça ve araştırdıkça zaten ateist olmak zorunda kalıyorsun.
Hiçbiri mantıklı gelmiyor, hepsi birbirini tekrar ediyor, kendi içlerinde çelişiyorlar.

Hepsi aslında insanoğlunun arzularını kapsıyorlar.

Şuradan bakarsan anlarsın ne demek istediğimi:

Ha bir de bu dinlerin indiriliş hikayeleri var ki onlar düpedüz masal.
Yok Muhammed mağarada otururken bir anda Cebrail gelmiş de oku demiş falan.

Güldürdün.
Evrimi tetikleyen şey neydi? Büyük patlama nasıl gerçekleşti?

Asıl saçma olan deizm. Kanıtlayamayacağı bir şeye inanıyor.
Ateistilik = dünyadaki en saçma 1. şey.
Neden: Çünkü ateistliğin patladığı yüzlerce şey var ve bence bunu ataistler de biliyor ama sadece bu hayat onların daha çok işine geliyor.
Güldürdün bu arada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı