Ölümden sonra ne var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadar büyük evrenin kendi kendine oluştuğuna beni kimse inandıramaz. Evrim teorisi zaten ateizmi desteklemek için yazılmış adı üzerinde " Teori ". Özellikle son yıllarda teistleri yobaz ateistleri bilgili göstermek için sürekli ateizmin bilimin değişmez bir parçası olduğunu savunuyorlar ve bilimadamlarının ateist olduğunu iddia ediyorlar ki yok öyle bir şey.
Evrime neden teori denildiğini bilmiyorsun sonra gelip bizi yobazlıkla itham ediyorsun. Asıl yobaz sensin, Google'a "evrim neden teori olarak açıklanıyor" yaz bakalım sonuç ne çıkacak? Evrim bir doğa yasasıdır, ateizm ve dinlerle bir ilgisi yoktur. Evrim kanıtlanmıştır, evrimi kabul etmiyorum demek, suyun 100 derecede kaynadığını kabul etmiyorum demekle aynıdır. Biz herkesin gözlemleyebileceği bilimsel gerçeklerden bahsediyoruz, siz kendi inancınızı insanlara dayatıyorsunuz. Bir şeyi ortaya atıyorsanız kanıtlamakla yükümlüsünüz. Evreni Allah yarattı diyorsanız bunu kanıtlamanız gerekiyor, siz kanıtlayana kadar ne Allah vardır ne de evreni Allah yaratmıştır.

Bu yazanı sen olarak adlandırırsam aslında sana baktığımda ruhuna bakmış oluyorum, ruhlar düşünsel varlıklar bence günlük hayatta her zaman böyle karşımıza çıkıyorlar.
Evrime neden teori denildiğini bilmiyorsun sonra gelip bizi yobazlıkla itham ediyorsun. Asıl yobaz sensin, Google'a "evrim neden teori olarak açıklanıyor" yaz bakalım sonuç ne çıkacak? Evrim bir doğa yasasıdır, ateizm ve dinlerle bir ilgisi yoktur. Evrim kanıtlanmıştır, evrimi kabul etmiyorum demek, suyun 100 derecede kaynadığını kabul etmiyorum demekle aynıdır. Biz herkesin gözlemleyebileceği bilimsel gerçeklerden bahsediyoruz, siz kendi inancınızı insanlara dayatıyorsunuz. Bir şeyi ortaya atıyorsanız kanıtlamakla yükümlüsünüz. Evreni Allah yarattı diyorsanız bunu kanıtlamanız gerekiyor, siz kanıtlayana kadar ne Allah vardır ne de evreni Allah yaratmıştır.

Evrim kanıtlanmamıştır öyle bir şey yok yani inanan inanır.

Sadece komik cidden komik, iki insan A ve B olmak üzüre yan yana oturuyorken mesela televizyon izliyorlar birisi (a kişisi) elma yemek istiyor ama söylemiyor biraz zaman geçtikten sonra diğer b kişisi gidip içeriden elma getiriyor ama onun istediğini bilmiyor, yani neden portakal D eğilde elma getiriyor günlük hayatta çoğu zman insanların karşısına bu durum çıkar bu örneği evirip çevirmenize gerek yok sadece kabullenin bu bir örnektir yani demek istediğim ruhlar birbiriyle iletişimde bulunur titreşimle vesaire ama gene kabul etmezsiniz o yüzden boşa anlatıyorum, anca dalga geçersin.
Halihazırda bilimsel araştırma, genel kabule göre, konusu olan maddi evrenin dışında kaldığından, ruhun var olduğunu ya da var olmadığını ortaya koyamamaktadır.
Bu bilimin görüşü ama bu konuda deneyler yapıldığında var olduğu daha yakın geliyor.
Bu ifadeye göre gözle göremediğimiz ama hissettiğimizi sandığımız şeyleri gerçek kabul etmemiz gerekir.

Cennet-cehennem, ahiret yaşamı olduğuna inanıyorum.

Hadi bakalım din tartışmasına döndü konu büyük ihtimalle kilitlenecek. :D

• Reenkarnasyon sonucu farklı bir yaşam.
  • Sorgu zamanı ve sonucunda cennet/cehennem.
  • Boşluk/hiçlik.
    ...
Liste sürer gider. Bilemeyiz.

Hadi bakalım din tartışmasına döndü konu büyük ihtimalle kilitlenecek. :D

Kilitlensin kendi dediklerini tamamen gerçek kabul edenler ve dogmatik düşünen insanlara falza bile.
Sadece Google'a yazın, cevabı kendiniz görün. Bu arkadaş yok diyorsa doğrudur.

Gerçek var saydığın şey Google mi cidden?
Bana baktığında et ve kemikten bir canlı görüyorsun.

Görüyorum doğrudur ama ruhunuda bakıyorum aynı zamanda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı