Ateist insanlar ölümden sonra neye inanıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dinlere dair "gerçek" bir bilimsel makale bulamazsınız. Benim bahsettiğim makaleler bilimsel konular için. Dinleri test edemezsiniz, gözlemleyemezsiniz.
Bilimsel makalelerde kişi tarafından testler yapılmadığı için her önüme gelene inanmam.

'Bilimde kesinlik yoktur' kadar saçma bir şey daha görmedim hayatımda. Konudan konuya değişir.

Bilimsel makalelerde kişi tarafından testler yapılmadığı için her önüme gelene inanmam.
Bilimsel makalelerde bilim temelli konuşulur. Bir şey açıklanır veya anlatılır. Yapılan deneyler aktarılır mesela.

Kimse kesin konuşmuyor zaten.
Taraflar düşüncelerini ve argümanlarını öne sürer, siz de o argümanları ve düşünceleri mantık süzgecinden geçirip bakarsınız.

Senin şu an saçma dediğin şeye adamlar yıllar önce "Tanrı" diyerek inanıyorlardı.
Düşünce ve argümanları o zaman bir saygı çercevesinde yapalım, dalga geçerek değil. Bu arada benim saçma dediğim şeylere sen inanıyor musun?

'Bilimde kesinlik yoktur' kadar saçma bir şey daha görmedim hayatımda. Konudan konuya değişir.
Bugün doğru kabul edilen bir şey yarın yanlışlanabilir. Eğer bu şey kesin olsaydı yanlışlanmazdı, yanlışlanamazdı. Bilim bile açıklanan hiçbir şeyin kesin olmadığını kabul eder.

Bilimsel makalelerde bilim temelli konuşulur. Bir şey açıklanır veya anlatılır. Yapılan deneyler aktarılır mesela.
Tamam orası öyle zaten haklısın. Ama İnternet'de yüz binlerce makale var diyorsun ya, işte her makale aynı şeyi söylemiyor.

Düşünce ve argümanları o zaman bir saygı çerçevesinde yapalım, dalga geçerek değil. Bu arada benim saçma dediğim şeylere sen inanıyor musun?
"Saçma" göreceli bir kavramdır.

İnanıp inanmamam senin saçma dediğin şeye göre değişir.

Argüman diye kutsal dediğiniz kitaplardan metinler sunmadığınız sürece kimse sizin argümanınızla, düşüncenizle dalga geçmez.

"Saçma" göreceli bir kavramdır.

İnanıp inanmamam senin saçma dediğin şeye göre değişir.

Gidip de argüman diye kutsal dediğiniz kitaplardan metinler sunmazsanız kimse sizin argümanınızla, düşüncenizle dalga geçmez.
Şu konuya bir göz atarsan ne demek istediğimi anlarsın.

Şu konuya bir göz atarsan ne demek istediğimi anlarsın.
Kusura bakma ama hiç uğraşamam, koskoca 8 sayfalık konu bu.

Soruyu soruyorsan o saçma dediğin şeyi de dillendirmelisin, ben o saçma dediğin şeyi aramak zorunda değilim.

Bugün doğru kabul edilen bir şey yarın yanlışlanabilir. Eğer bu şey kesin olsaydı yanlışlanmazdı, yanlışlanamazdı. Bilim bile açıklanan hiçbir şeyin kesin olmadığını kabul eder.
Kalbin kan pompalaması da kesin değil sanırım? Felsefe ile bilimi karıştırmayın bence. Kesin diye bir şey yoktur lafı bile buram buram felsefe kokuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı