Ateistler neden Türkiye'de dışlanıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında çok basit ateist bireylerin bazıları nedendir bilinmez diğer insanların inançları ile gereksiz bir mizah içerisindeler elbette hepsi böyle değil mesela bazı ateistler ciddi bir şekilde oturup araştırarak ateist olmuşlar buna saygı duyulması gerekir ancak sırf hava olsun ya da "kızlara hava atmalıyım" diye düşünen bireyler bence kendi inançlarına oldukça zarar vermekte. Kimse kusura bakmasın ama kimse kimseyi inancı yüzünden dışlamamalı.

Son düzenleme:
Ateistlerin çoğu genç ve bilgisiz olmadığı için. Sosyal medyada dini değerlere ağır küfürler ediyor bazıları. Ayrıca Allah'a sövüp kara mizah yapıyoruz diyorlar bazıları da. Bunlar hoş görülmemesi için yeterli sebepler.

Ama bazı ateistler iyi öyle ergenlere bakıp ateistimi anlayamazsınız bilgili birileriyle konuşmalısınız.

Ama bazı ateistler iyi öyle ergenlere bakıp ateistimi anlayamazsınız bilgili birileriyle konuşmalısınız.

Benim birçok ateist arkadaşım var biliyorum aralarında iyi ve çok bilgili olanların olduklarını. Fakat özellikle sosyal medyada bu kendini havalı sanan ergenler yüzünden hiç iyi bir imajları yok.

Benim birçok ateist arkadaşım var biliyorum aralarında iyi ve çok bilgili olanların olduklarını. Fakat özellikle sosyal medyada bu kendini havalı sanan ergenler yüzünden hiç iyi bir imajları yok.

İşte hocam.
Böyle bir şey yok. Kimsenin alnında inancı yazmadığı için böyle bir şey olamaz zaten. Adam tutup cool görünmek için dine sayıp söverse dışlanır tabii.

Hayır adam sadece ateistim dediginde bir garip bakıyorlar yanına yaklaşmayan oluyor lincleyen oluyor.

Çünkü düşünemedikleri ve akıllı olmadıkları için. Çoğu havalı olmak için ateist oluyor. Bir diğer kalanıda ateist olduktan sonra boş boş dinlere sallıyor. Böyle yaparak saygı göremezler.

Öyleleri bana göre ateist degil zaten ama iyi bilgili saygılı ateistler var.
Bir insan durduk yere niye ateistim desin?

Durduk yere degil adama soruyorlar mesela belki sokakta dinin ne diye bir anda herkes böyle yapıyor onu diyiroum.

Öyleleri bana göre ateist degil zaten ama iyi bilgili saygılı ateistler var.

Durduk yere degil adama soruyorlar mesela belki sokakta dinin ne diye bir anda herkes böyle yapıyor onu diyiroum.
Ben 40 yaşıma geldim kimsenin kimseye durduk yere dinini sorduğunu görmedim. Bana soran da olmadı, ben de hiç sormadım. Aklıma bile gelmedi. Bir insan birşeyleri kaşımıyorsa, aşağılamıyorsa kimse kimseye dinini sormaz. Kafanızdan fantastik kurgular uydurup mağduriyet üretmeye çalışmayın.

Ben 40 yaşıma geldim kimsenin kimseye durduk yere dinini sorduğunu görmedim. Bana soran da olmadı, ben de hiç sormadım. Aklıma bile gelmedi. Bir insan bir şeyleri kaşımıyorsa, aşağılamıyorsa kimse kimseye dinini sormaz. Kafanızdan fantastik kurgular uydurup mağduriyet üretmeye çalışmayın.

Hocam biriyle dost olunca bile soruyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı