Ateizmi Çökerten Mario Teorisi

Evrime karşı yazılan tonla makale varken ve evrim hakkında kontrollü deney yapamıyorken, günümüz teknolojisi ile süreci simüle etmemiz imkansızken evrime su götürmez bir gerçektir demek bilimsel bir yaklaşım olmaz.
Bu yazı kesinlikle bilimsel bir yaklaşım değildir.

Evrime karşı yazılan gerçek anlamda bilimsel bir makalenin linkini atar mısın? Şu hacı hocaların söyledikleri, yazdıkları olmasın.

Bakteriler üzerinde gayet de güzel kontrollü deneyler yapılıyor ve evrimin varlığı kanıtlanıyor.

Fosil kayıtları da başlı başına bir kanıt.

Bilgisayarla simüle edilebiliyor hatta oyun bile yaptılar Ancestors diye.

Bu yazı kesinlikle bilimsel bir yaklaşım değildir.

Evrime karşı yazılan gerçek anlamda bilimsel bir makalenin linkini atar mısın? Şu hacı hocaların söyledikleri, yazdıkları olmasın.

Bakteriler üzerinde gayet de güzel kontrollü deneyler yapılıyor ve evrimin varlığı kanıtlanıyor.

Fosil kayıtları da başlı başına bir kanıt.

Bilgisayarla simüle edilebiliyor hatta oyun bile yaptılar Ancestors diye.

İlginç gerçekten. Ben bilimdeki ilerlemeden dolayı “kesinlik” ifadesinin bilimsel bir yaklaşım olmadığını, dogmatik düşüncelerin kesinlik içereceğini söylemişim. “Evrim” karşıtı hiçbir söylemde bulunmamışım aksine bir önceki mesajda evrimi savunmuşum ki zaten evrime tamamen katılıyorum, beni anında hacıcı hocacı ilan etmişsin. Materyalistim bir düşünce yapısına sahibim ben, hacı hoca ile uzaktan yakından alakam yok.

Her makale Google tarafından indekse eklenmez, nasıl link atmamı bekleyebilirsiniz?

Bakteriler ve fosiller hakkında bir bilgim yok, aydınlatırsanız sevinirim.

“Bilgisayarla simüle edilebiliyor hatta oyun bile yaptılar Ancestors diye.”

Bu son yazdığınızı espri olarak değerlendiriyorum.

İlginç gerçekten. Ben bilimdeki ilerlemeden dolayı “kesinlik” ifadesinin bilimsel bir yaklaşım olmadığını, dogmatik düşüncelerin kesinlik içereceğini söylemişim. “Evrim” karşıtı hiçbir söylemde bulunmamışım ki zaten evrime tamamen katılıyorum, beni anında hacıcı hocacı ilan etmişsin. Materyalistim ben.
Hacıcı hocacı ilan etmedim, genelde bu tarz makaleleri, konuşmaları onlar yapıyor insanları dine çekmek için. Zaten böyle birinin bu forumu kullanacağını sanmıyorum. Ayrıca bazı şeylerde kesinlik kullanılabilir. Mesela "Ben şu an bu yazıyı yazdığım telefonu bırakırsam yer çekimi kuvvetinin etkisiyle yere düşer" gibi.
Her makale Google tarafından indekse eklenmez, nasıl link atmamı bekleyebilirsiniz?
Kaynakçayla birlikte fotoğraf at 😀
Bu son yazdığınızı espri olarak değerlendiriyorum.
Oyun kısmı evet ciddi değildi, Epic Games de 200 TL'ye satılıyor😀
Bakteriler ve fosiller hak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben aya gitme olayı için insanları az değiştirdi diğer olaylar için çok değiştirdi dedim. Yani evrimin ne kadar önemli olduğunu vurguladım.
Tam tersi aya gitme yani uzay yarışı sayesinde bugün kü teknolojinin temeli doğdu, yani aya gidilmeseydi uydu yayınları, cep telefonları, internet gibi bir-çok teknoloji bu kadar hızlı gelişmeyecekti.

Videoda komik ya da dalga geçilecek olan bir şey yok. Bir bakış açısı sunulmuş. Videoyu hazırlayan arkadaş, "siz benim dinimi basit bakış açınızla çürüttüğünüzü sanıyorsanız, ben de size aynı argümanla geliyorum" demiş.

"Mario'nun yapımcısı bu oyunun HD versiyonunu yapıp bu oyuna 'Cennet' diyemez mi?"

İyi güldüm burada :) Ama ateistlere kendi açısından fikir vermiş, akıl vermiş.

Bu konu hakkında bilimsel çalışmalar yapan bir üniversite ile şu an bir bağlantım yok. Elimde hazır makale bulundurmamı beklemek biraz tuhaf olurdu, evrim hakkında yapılan çalışmaların hiç içinde bulunmadım; amatör bir merak ile takip ettim diyebiliriz.

Tonla evrim karsiti makale var diyen sen degil misin? Kivirma da bir tane soyle iste.

Geri
Yukarı