Ateizmi Çökerten Mario Teorisi

Adsız.png

Bu tür konu başlıkları altında yapılan tartışmalar kısır bir döngüden öteye gitmiyor dolayısı ile Teknopat sosyalde tartışılmasının hiçbir manası yok bana kalırsa. Herkes yine bildiğini okumaya devam ediyor,edecek sonuçta.
Görüyoruz zaten Donanım Haber gibi leş forumlarda hemen her gün insanlar tartışıyor daha doğrusu birbirlerine nefret kusuyorlar benzer konu başlıkları altında.

Videoya "atesitlerin cevap veremediği" diye başlamış ama yanılıyor, ateist cevap verme gereği görmez böyle bir videoya, sen kendi meşrebinde takıl gardaş der geçer.
Ayrıca ateistlerin HATALARINDAN dönmesi gerektiğinden bahsediyor, çok büyük bir saygısızlıktır bu ki bir çok inanan da inanmayanlara bu şekilde tepkiler veriyor. Ama nasıl bir hadde sahiptir ki kendisi her türlü saygıyı koşulsuz şartsız talep eder.
Video da, Mario' yu AKLI OLAN bir varlık olarak kabul edelim diyerek nispeten kendi kendini de çürütmüş zaten.
İnanç sahiplerinin genelde yaptığı kaçamaktır bu, Marionun tasarımcıyı göremiyor olması tasarımcının var olmadığını ıspatlamaz diyor. İyi de güzel kardeşim Mario' nun tasarlanmış olup, Mario' nun tasarımcısını göremiyor olması da bir yaratıcının ispatı olamaz.
Yaratıcıyı ispatlamak için gökyüzünde ki yıldızları görüyor musun, işte sana yaratıcının ispatı diyen insan var yahu bu gezegende. Gökyüzünde yıldız olması, gökyüzünde yıldız olmasından başka hiçbir şeyi ispatlamaz.
İçinde bulunduğumuz sayısız galaksiye sahip evreni SADECE evrimle açıklayan insanlar nasıl bir zeka seviyesine sahiptir diyen arkadaş, acaba kendi açıklamasının nasıl göründüğünün farkında mı?
Tanrı vardır yoktur orası benim bildiğim inandığım yada umurumda olan bir detay değil, fakat başkasının bakış açısına saygısızlık yapılacaksa da en azından kendi tuttuğu dalın sağlam olması gerekir insanın.
İnsanlar başlı başına ispat gerektiren detayları tanrının ispatı olarak sunmuyorlar mı deli oluyorum. Bulutları görüyor musun, nasıl açıklayacaksın bunu diyor, bırak benim nasıl açıklayacağımı sen nasıl açıklayacaksın. E işte tanrı daha ne olsun. Hımmm güzel argüman, daha fazla dayanamayacağım eşhedü enla.
Yahu sanane ateistin inanmayışından, sanane hangi bakış açısına sahip olduğundan. Senden farklı inanışa sahip birinin zeka seviyesine aklına hakaret edeceksen kapı gibi ispatla çıkacaksın, bakın tanrı var diye, öyle apır sapır örneklerle çıkmayacaksın insanların karşısına.

Ben aya gitme olayı için insanları az değiştirdi diğer olaylar için çok değiştirdi dedim. Yani evrimin ne kadar önemli olduğunu vurguladım.
Hmmmm aya insan gitti kaç kişinin hayatı değişti? İsa çarmıha gerildi kaç kişinin hayatı değişti? Darwin evrim teorisini ortaya attı gene kaç kişinin hayatı değişti. Bırak da konuşalım bu konuları.
Iki mesajin birbiriyle uyuşmuyor. Nasil oluyor da evrimin önemli olduğu vurgulamış oluyorsun? Yavaş dön, aya gidilmesi de insanlık için büyük bir adimdir. Evrim ise dinleri çökerttiği için insanlarin dünyaya bakiş açısıni değiştirdi.
Yoktan var etmek Allah'a mahsustur.
Allah'in yanindaydin herhalde böyle kesin konuştuğuna göre.

Bu tarz şeyleri insanın kendisine bırakmasını istiyorum sürekli tartışma çıkıyor.
Sebebsizce aklıma şu geldi uzay gibi yere çıkan adam burda Allah göremiyorum dedi yorumlarda biride oksijen tüpü bittiğinde görüceksin yazmıştı :)

Iki mesajin birbiriyle uyuşmuyor. Nasil oluyor da evrimin önemli olduğu vurgulamış oluyorsun? Yavaş dön, aya gidilmesi de insanlık için büyük bir adimdir. Evrim ise dinleri çökerttiği için insanlarin dünyaya bakiş açısıni değiştirdi.

Allah'in yanindaydin herhalde böyle kesin konuştuğuna göre.
Darwin ve İsa dini konularken Aya insan gönderme ve uydu değil. Dini konuların çok daha büyük çapta etki ettiğini söyledim. Doğru anlatamadım belki ama sen anlamadın diye yavaş dön demek de ilginç. Söylesene nerede dönüş yaptım?

Geri
Yukarı