ATI yanması ne demek?

vanvan

Decapat
Daha fazla  
Laptop mavi ekran veriyor diye bilgisiyarcıya götürmüştüm ve ATI yanmış falan dedi, devre dışı bıraktı ve sürücüleri etkinleştirmememi söyledi. Acaba ATI ne demek.

Laptop G50-70

ATI deyince aklıma eski ATI Radeon ekran kartları dışında bir şey gelmiyor.

Eski ATI Mobility Radeon kartları var AMD'nin, ekran kartın yanmış diyor galiba ama senin dediğin laptopta ki ekran kartı modeli R5 230M olarak gözüküyor:

Büyük ihtimal kartı dızladı veya bilgisayarcı eski kafadan ATI model zannetmiş olabilir kartı.

Laptop mavi ekran veriyor diye bilgisiyarcıya götürmüştüm ve ATI yanmış falan dedi, devre dışı bıraktı ve sürücüleri etkinleştirmememi söyledi. Acaba ATI ne demek.

Laptop G50-70
ATI ekran kartı üreticisiydi. Meşhur HD serisini üreten, sonra batıp AMD'nin şirketi olan firma. Ekran kartın yanmış demek istiyor ama bunu elitize etmeye çalışıyor aklınca. Konu açsaydın ya mavi ekran veriyor diye? Kartı dızlamış da olabilir. Mahalle bilgisayarcısına gitmeyin. Eski kafayla ATI demiş olabilir. Hem ismi havalı. Elitize etmeye çalışıyor.

Ben hiç ekran kartı yandı diye mavi ekran veren bir bilgisayar görmedim.

Eski ATI Mobility Radeon kartları var AMD'nin, ekran kartın yanmış diyor galiba ama senin dediğin laptopta ki ekran kartı modeli R5 230M olarak gözüküyor:

Günceleyince HD 8500M olarak gözüküyordu

Yeni konular

Geri
Yukarı