Çözüldü Avast virüs mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Türk impostor

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, ben ben normalde AVG kullanıyorum ama Avast'a satıldığını duyunca sormak istiyorum, Avast virüs mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca veri sattığı söylenir.
Eski sahibinde veri sattığı iddiaları vardı. Sonradan satın alındı. Artık muhtemelen en fazla telemetri servisi yoğundur. Ki mesela Kaspersky'nin de telemetri servisi çok yoğun.

En zor bypass edilen yazılımlardan biri Kaspersky’dir.
Kaspersky'nin iyi bir AV yazılımı olduğu bir gerçek ancak "En zor bypass edilen yazılımlardan birisi" denemez. Hiçbir Anti-Virüs'e denilemez. Çünkü bu çok değişken bir durum. Farklı farklı değişkenleri var.

Yine de genel olarak baktığımızda Kaspersky, Avast'a göre daha tercih edilesi bir yazılımdır. Kaspersky-Avast karşılaşmasında tercihimi Kaspersky'den yana kullanırım.

Sisteminiz güçlüyse BitDefender veya Kaspersky.
Ortalama güçte sisteminiz varsa Kaspersky.

Vallahi i3 3120M 2 GB RAM 500 gb HDD olan laptopta bile Kaspersky vardı. Windows 8. Eğer RAM 4 ve üzeri ise Kaspersky aşırı hafif Avast da hafif. Ancak BitDefender mübarek 600 mb ile 1 GB arası RAM yiyor.

Eski sahibinde veri sattığı iddiaları vardı. Sonradan satın alındı. Artık muhtemelen en fazla telemetri servisi yoğundur. Ki mesela Kaspersky'nin de telemetri servisi çok yoğun.

Kaspersky'nin iyi bir AV yazılımı olduğu bir gerçek ancak "En zor bypass edilen yazılımlardan birisi" denemez. Hiçbir Anti-Virüs'e denilemez. Çünkü bu çok değişken bir durum. Farklı farklı değişkenleri var.

Yine de genel olarak baktığımızda Kaspersky, Avast'a göre daha tercih edilesi bir yazılımdır. Kaspersky-Avast karşılaşmasında tercihimi Kaspersky'den yana kullanırım.
Kaspersky’da bypass edilebilir tabi. Rakiplerine göre daha zor bypass ediliyor diyelim.

Kaspersky'da bypass edilebilir tabii. Rakiplerine göre daha zor bypass ediliyor diyelim.

Bu teste göre en baba Norton. Sonra BitDefender. Comodo apayrı bende indirdim beğenmedim sildim.

Ayrıca Avast One berbat ötesi sakın kullanmayın. Ben şahsen bu kadar berbat yazılım kullanmadım. Direkt düz Avast kurdum. Deneme amaçlı bile olsa kurmayın. BitDefender 8 RAM var çok ağır geldi. Valorant'ta 500 MB yer kalmış sildim 1.4 GB yer kaldı yazıyordu. Aşırı RAM yiyor. Oyun esnasında 900 MB RAM yiyen av mi olur:).

Bu teste göre en baba Norton. Sonra BitDefender. Comodo apayrı bende indirdim beğenmedim sildim.
Norton’u da seviyorum ama bana göre güvenlik yazılımlarında 3 büyükler: Bitdefender, Kaspersky , ESET. Çünkü istihbarat ağları güçlü, koruma katmanlarının arası sağlam ve çok iyi kötü amaçlı yazılım analistleri var.

Norton'u da seviyorum ama bana göre güvenlik yazılımlarında 3 büyükler: BitDefender, Kaspersky, ESET. Çünkü istihbarat ağları güçlü, koruma katmanlarının arası sağlam ve çok iyi kötü amaçlı yazılım analistleri var.

Ben baktığım testte ESET'i çok berbat buldum. Kaspersky bana mavi ekran hatası verip her 3 güne bir çökme yaşattı. BitDefender malum 8 RAM'ım var. Elimizde Avira AVG Avast kaldı dedim 1 sene Avast kullandım yine kullanayım.

Ben baktığım testte ESET'i çok berbat buldum. Kaspersky bana mavi ekran hatası verip her 3 güne bir çökme yaşattı. BitDefender malum 8 RAM'ım var. Elimizde Avira AVG Avast kaldı dedim 1 sene Avast kullandım yine kullanayım.
Sorunu Kaspersky teknik desteğe bildirdiniz mi?

Sorunu Kaspersky teknik desteğe bildirdiniz mi?

Hayır ancak konu açtım ve hocalarım bana bu olayın Kaspersky'dan kaynaklandığını söyledi ve bu sorunu açıklayan Kaspersky sitesini attılar.

Hayır ancak konu açtım ve hocalarım bana bu olayın Kaspersky'dan kaynaklandığını söyledi ve bu sorunu açıklayan Kaspersky sitesini attılar.

Geri
Yukarı