Avrupa'ya nasıl gidilir?

Redflag

Hectopat
Daha fazla  
Bu ülkede beni dilini bilmekten başka çeken bir şey yok 14 yaşındayım şimdiden bir şey yapılması gerekiyorsa söyleyin yapalım. Ailemin durumu süper değil 11.000 lira gelirimiz var. Ne yapmam gerekir lütfen anlatın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanın akıp gitmesine izin ver. Kaderin sana doğru ya da yanlış, acı ya da tatlı tecrübeler tattırdığı sürece nerede yaşadığının bir önemi yok. Her halükarda sonunda ya güleceksin ya ağlayacaksın. Ayrıca unutma doların 3 ayda 3.50'den 5.50'ye çıktığı bir ülkede yaşıyorsun. Gurur duymalısın (!). :LOL:

Avrupa'ya gitmek istiyorsanız boğaz köprüsünü geçin ve artık Balkanlardasınız tebrikler. Şaka bir yana sen kendini eğit ve eline geçerli bir meslek aldıktan sonra Dünya'nın her yerinde rahat yaşarsın daha yaşın küçük bunları düşünmek için sen derslerine çalış gerisi gelir zaten.

Ben de üniversitede Almanya, İngiltere veya Avustralya'ya gitmek istiyorum. İngilizce'min yeterli seviyeye yakın olduğunu düşünüyorum. Bir de yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Beni alırlar mı :D?

Almanya’da hazırlık okudum 7 ay kadar. Gitmeden önce çok güzel yaşandığını sanardım ama öyle olmadı. Bana çok ters geldi, rahatlık yoktu. Ayrıca Euro bu haldeyken 11.000 TL’ nin yeterli olacağını sanmıyorum. Ben aylık 1400 Euro gibi bir parayla hazırlık okuyordum, yurt dahil. Gerisini siz düşünün.
Ben de üniversitede Almanya, İngiltere veya Avustralya'ya gitmek istiyorum. İngilizce'min yeterli seviyeye yakın olduğunu düşünüyorum. Bir de yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Beni alırlar mı :D?
Almanya’da okumak için burada o bölümü kazanman gerekiyor. Üniversitesi farketmez.

Dostum aylık geliriniz 11.000TL ise, borcunuz harcınız fazla değil ise, şimdiden ailene seni yurt dışı eğitimine yollamaları için ricada bulun. Ya da dışarda dil okullarına git.

Yeni gelmiş eğitim/sınav sistemlerinden sıkıntı çeken genç nesil öğrenciler yetiştiriyorsak, eğitimi burada görmek biraz yetersiz sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı