Avusturya GP

Öz güven yoksunu bir Vettel görmek oldukça sinir bozucu.
Kesinlikle. Araca da güvenemiyor ama bu yaptığı hatayı görmezden geleceğimiz manasına gelmez. Araç cidden çok kötü Vettel serzenişlerinde haklı ama. Daha çok spin görürüz bu gidişle.

Kesinlikle. Araca da güvenemiyor ama bu yaptığı hatayı görmezden geleceğimiz manasına gelmez. Araç cidden çok kötü Vettel serzenişlerinde haklı ama. Daha çok spin görürüz bu gidişle.
Motorsport'un haberine göre RedBull CEO'su "Vettel'i geri getirin." talimatı vermiş. Bir kez daha Vettel'i rekabetçi bir araçta görmek isterdim.

"Vettel'i geri getirin." talimatı vermiş. Bir kez daha Vettel'i rekabetçi bir araçta görmek isterdim.
Keşke ama dün Horner ve Marko kesin olarak Vettel'in 2021 de Redbull da yarışmayacağını söylediler.

Keşke ama dün Horner ve Marko kesin olarak Vettel'in 2021 de Redbull da yarışmayacağını söylediler.
Bunak Marko'nun sözüne güven olmaz :D Bunun dışında hem benim için hem de Albon için adeta bir hayal kırıklığı oldu. Hamiltona verilen 5 saniyelik ceza az bile kaldı. Bunu söylememin sebebi Lando Norris dünkü FP1'de sarı bayraklar altında bir aracı geçtiği için 3 sıralık grid cezası alması. Bu sporda her şey para ile dönüyor artık maalesef. Daha fazla marka değeri olana daha fazla değer veriliyor. Vettel artık haklı olarak nasıl zarar verebilirim diye düşünüyor. Bir sürücüye seninle devam edeceğiz dedikten sonra telefonla arayıp senle devam etmeme kararı aldık denilir mi? Sanki karşılarında Giovinazzi var. Bunun için Ferrari'nin marka değerini düşürmeye uğraştığını düşünüyorum Vettel'in. Bunun dışında Vettel şuan 2 büyük takım için büyük bir koz. Daimler grubunun yöneticileri o koltukta bir Alman görmek istiyor Rosberg'den sonra. Red Bull deseniz CEO'su Vettel'i istiyor. Mercedes'te Valterri'yi gönderip Vettel'i almak direkt kafaya sıkmak oluyor. Ama bu olay Hamilton için aynı değil. Vettel küçümsenecek bir pilot değil. Hamilton'un maaşını düşürmek için birebir. Red Bull'un Verstappen'i gözden çıkaracağını düşünmüyorum. Fakat araç geliştirmede yardımcı olması için tek dünya şampiyonları Vettel'i kolaycana Albon ile değiştirebilirler. Bu durumda Alpha Tauri'de Albon ile Gasly takım arkadaşı olurlar. Ve sonuç olarakta Kvyat tekrar program dışı kalır. Ya da benim en istemediğim ihtimal Vettel kepenk kapatır yoluna devam eder.

Leclerc gibi gayet makul sayılacak karakterdeki biriyle mücadele edemeyen Vettel, Red Bull'a gidip Verstappen ile yarışsa neler olur merak ediyorum. :D Verstappen yarış öncesi yapılan takım taktiğini takmaz, hele hele o taktiği hiçe sayıp planın dışında hareket edip öne geçen Vettel'e hiç hoşgörü göstermez. "Bu hiç adil değil, hiç adil değil" diyerek takımın idaresizliğini sineye çekip yerine koruyacak bir sürücü hiç değil, agresifliği ile ünlü bir sürücüye karşı Vettel kontrolü çok daha fazla kaybedecektir. Bu 2 sürücünün bir virajda birbirlerine tam yandan bodoslama daldıklarını görsek ben şaşırmam açıkçası. Vettel'in RBR'de yarışmaması onun için daha iyi.

Bir de Vettel'in Red Bull'a gelmesi için Horner ve Marko'nun istemesi yetmezdi, büyük hissedarı da ikna etmeleri lazım. Yarışma ihtimali bence çok yüksek değil. Hem Vettel'in maliyeti yüksek, hem ikna edilmesi gereken bir hissedar var hem de Vettel ve Verstappen olabilecek en kötü ikili olur bir takım için.

Son düzenleme:
Vettel'in altına 2017 aracını ve 2010 senesindeki hevesini verseler şampiyon olabileceğine inanıyorum.
Hamilton ağlağının ve ekibinin geldiği düzeyi görünce bende o inanç pek kalmadı. İnanacak yerlerim ağrıdı ancak şunu net diyorum, Hamilton'dan şampiyonluğu kim alırsa en büyük taraftarı olurum. O kadar kıl oluyorum adama McLaren zamanlarından beri, Lauda'nın eleğinden geçmiş olması bile o duygumu pek azaltmadı.

Hamilton'ı kim yenerse o sürücüyü, o sürücü hangi takımdaysa o takımı destekleyeceğim. Her yıl en az 2-3 yarışa gidip deli gibi destekleyeceğim hatta hakkında kötü bir şey söyleyeni döveceğim. (Sonuncusu şakaydı, belirtmezsek bazıları anlamıyor.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hamilton'a bende aynı duyguları hissediyorum.

Hem Vettel'in maliyeti yüksek, hem ikna edilmesi gereken bir hissedar var hem de Vettel ve Verstappen olabilecek en kötü ikili olur bir takım için.
Vettel için para önemli değil. Horner ve Marko 2021 de Vettel ile yarışmayacaklarını açıkladılar. Redbull CEO'su Vettel'i istiyor haberleri var ne kadar gerçekçi bilemiyorum. Vettel'in Redbull da yarışmasında bir sakınca görmüyorum, sürüş tarzına uyan bir araç olursa Vettel kendini bulur, Vettel'in sürüş tarzına da Redbull'un araçları uyuyor. Albon ikinci koltuk için yeterli bir hıza sahip değil, Gasly de öyleydi, Gasly faciaydı hatta, Albon en azından daha iyi iş çıkarıyor. Redbull takımlar şampiyonluğunu istiyorsa Vettel gibi hızlı bir sürücü almak zorunda. Verstappen ve Vettel'i yönetmek elbette zor olur.
Hamilton ağlağının ve ekibinin geldiği düzeyi görünce bende o inanç pek kalmadı. İnanacak yerlerim ağrıdı ancak şunu net diyorum, Hamilton'dan şampiyonluğu kim alırsa en büyük taraftarı olurum. O kadar kıl oluyorum adama McLaren zamanlarından beri, Lauda'nın eleğinden geçmiş olması bile o duygumu pek azaltmadı.
Hem takım hem kendisi çok formda. En azından Mercedes bu sene şampiyon olacaksa bari Bottas olsun ama Bottas'ta o ışığı göremiyorum. İlk 2 yıl Bottas berbattı, geçen seneden beri Bottas iyi bir sürücü oldu özellikle tek tur performansında. Yarış temposu zayıf noktası Hamilton'a karşı, Rosberg kadar bile yarış temposu iyi değil, bunu geliştirmesi lazım.

Vettel'in altına 2017 aracını ve 2010 senesindeki hevesini verseler şampiyon olabileceğine inanıyorum.
Mercedes ve Ferrari'nin durumunu görünce benim inancım kalmadı.

Geri
Yukarı