Ayakkabılarımı 2 yıldır çalan kişi

Benim 1 defa ayakkabılarım çalındı kameraya baktığımda dilenci gibi birisi aldıydı bende bıraktım gitti işin peşini. Kendime yeni ayakkabı aldığım zaman artık ayakkabı dolabına koyuyorum evin içindeki. :D

İyi bir dayak sonrası ayakkabılarını iste vermezse telefonu felan varsa elinden al. Polisle felan çözülmez bu olaylar hırsızlığın suçu yok. Vicdanın doğrultusunda kes cezasını devir böyle artık malesef.

Tam olarak dediğin gibi yap git uyar parasını iste yoksa şikayetçi olurum tarzı şeyler söyle, hırsızlık gibi şeylere gerçekten tahammülüm yok evet içeri alsan tabi ki daha doğru yapmış olurdun ama buradaki bazı arkadaşlar seni suçlar gibi konuşmuş biraz enteresan geldi. Bu işi bugün kapının önünden çalarak başlar yarın evin içindeki değerli eşyaları çalarak devam eder o zamanda mı biz suçlu oluruz acaba

Ya hasta mısınız? Sokağın ortasında bıraktım demiyor ayakkabıyı, evin kapısının önü. Kapının önüne bırakılan şey ne zamandan beri "(ç)alınması uygundur" durumuna giriyor? Hırsızlık lan bu. Bu gece geç vakitte şortla dışarı çıkmasaydın demeye geliyor. Suç, suçtur. Nerde gerçekleştiği önemli değil.

Ya hasta mısınız? Sokağın ortasında bıraktım demiyor ayakkabıyı, evin kapısının önü. Kapının önüne bırakılan şey ne zamandan beri "(ç)alınması uygundur" durumuna giriyor? Hırsızlık lan bu. Bu gece geç vakitte şortla dışarı çıkmasaydın demeye geliyor. Suç, suçtur. Nerde gerçekleştiği önemli değil.
Pardon hocam da eğer mağaradan kafanızı bir zahmet çıkarırsanız artık bu yüzyılda* kapı önüne dağlı gibi ayakkabı bırakılmadığını anlarsınız. Ayrıca saçma sapan örnekler veriyorsunuz, şort ne alaka, gece ne alaka?

Yeni konular

Geri
Yukarı