Çözüldü Aygıt veya kaynak yanıt vermiyor sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
"Bilgisayarınız doğru yapılandırılmış görünüyor, ancak aygıt veya kaynak (www.microsoft.com) yanıt vermiyor."

Son 2 haftadır bu sorunla cebelleşmekteyim. İnternet var. Telefondan, tabletten hatta TV'den bile sorunsuz bağlanıyorum ama masaüstü bilgisayarımdan bağlanamıyorum ve bu hatayı alıyorum. Bilgisayarda sağ altta bile internet var görünüyor ama kullanamıyorum lütfen yardımcı olun. Bilgisayardan internete ethernet kablosu ile bağlanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorunu çözdüm, bagdastirici ayarlarini degistir kismindan yerel ağ ozelliklerine geldim. Ipv6 protokolünün işaretini kaldırıp devre dışı bıraktım. Yardımlarınız için de çok teşekkür ederim. Konu Kilit.
Olur tabii ki. Neden olmasın.

Ayrıca bu ayarı da kullanabilirsiniz. tabi Windows 10 kullanıyorsanız...

ağ sıfırlama.jpg

Windows 10 altına destek vermiyoruz.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bu komutların her birini uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın:

Kod:
netsh int ip reset reset.txt
netsh winsock reset
netsh advfirewall reset

Artı -1 Eksi
Windows 10 altına destek vermiyoruz.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp bu komutların her birini uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın:

Kod:
netsh int ip reset reset.txt
netsh winsock reset
netsh advfirewall reset
Bunuda uyguladım fakat hiç bir çözüme ulaştırmadı beni.

Çeviri yapıp yazan herşeyi uyguladım fakat hala sonuç hüsran sorunum çözülmedi maalesef...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı