Laptop macun değişimi sonrası güç tüketimi farklılık gösterdi

Dosya Ekleri

• 20240413_090432.jpg
    20240413_090432.jpg
    237,9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Macun pumpout olmuş, GPU aşırı ısınıyor ondan da güç kısıyor. Ne macun kullandın?
kanka servise yolladım klavye bozulduğu için değiştiler macunu falan dayenilediler ama çok fazla sürmüşler senin dediğin gibi pumpout olmuştu çok sıcaktı ama fps yüksekti daha sonra ben temizledim macunları hatta 2 kere yaptım daha önceden 85-90 derece arasında da çalışıyordu format falan da attım düzelmedi driverlarla ilgili olabilir dediler eski sürümü yükledim yine olmadı watt değeri resimdeki değerlerin üsütne çıkamıyor

@kajuuu Ne macun sürdüğünü sormuştum onu bi' söyler misin? Uygulamayla alakası da var fakat macunla da alakası çok bu olayın. Onu geçtim dediğim gibi cihaz o güç tüketiminde 88 derece çalışıyor, kartın sıcaklık limitine vurduğu için güç yükseltemiyor.

@kajuuu Ne macun sürdüğünü sormuştum onu bi' söyler misin? Uygulamayla alakası da var fakat macunla da alakası çok bu olayın. Onu geçtim dediğim gibi cihaz o güç tüketiminde 88 derece çalışıyor, kartın sıcaklık limitine vurduğu için güç yükseltemiyor.
asusun sürdüğünü bilmiyom ama baya taşırmıştılar tam temizleyemedim

COOLER MASTER HTK-002 HIGH PERFORMANCE THERMAL MACUN​

@kajuuu İşlemci için normal ama ekran kartı için değil. NVIDIA kartların sıcaklık limiti genelde 87 derecede vuruyor, o da o derece çalıştığı için güç yükseltemiyor.

Geri
Yukarı