Aynı anda iki iş arasında kalmak

Rosselli

Kilopat
Yer
Avustralya/Melbourne
Daha fazla  
Meslek
Elektrikçi. Yakında olabilirse Ekonomist.
Başlangıç olarak şu an işsizim ve çalışmam gerekiyor. Arkadaşlar internet üzerinden iki adet işe başvurmuştum. Bunların bir tanesi sıradan bir firma diğeri ise sektöründeki en büyük şirketlerden biri. Bunların ikisi de birbirine yakın zamanda dönüş yaptılar. Büyük olan firma şuana kadar beni 2 adet mülakata aldı ve ikisinde başarıyla geçtim fakat şirket eleman alımına çok önem verdiği için beni birkaç mülakata daha almak istiyorlar ve bunların tamamlanması 2 ayı bulabilirmiş. Diğer firma ise gel çarşamba günü konuşalım dedi. Tek mülakatta işi bitirip beğenirse alacak büyük ihtimal.

Büyük firma benim şu an çalışmadığımı bildiği için hafta içi internet üzerinden bana mülakat yapıyor. Fakat benim çalışmam lazım ve 2 ay boyunca mülakata girip sonrasında beni almamalarından korkuyorum. Yarınki firma beni kabul ederse büyük firmaya arayıp ben işe başladım diyemem. Hafta içi olan mülakatların da katılamam böyle olursa. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer büyük firmada yapacağın işi iyi biliyorsan korkmana gerek yok, mülakatlardan geçersin diye düşünüyorum.

Ama kendinden emin değilsen ve çok acil paraya ihtiyacın varsa diğer şirkete gir, biraz daha az kazanırsın ama ihtiyacını karşılarsın diye düşünüyorum.

Eğer acil paraya ihtiyacın yoksa büyük şirketi tercih etmeni tavsiye ederim. En azından denedim dersin ve "Orayı deneseydim daha farklı olur muydu?, keşke..." diye cümleler kurmazsın.

Geri
Yukarı