Aynı fiyata mekanik bir klavye almak yerine Logitech G213 progidy almak mantıklı mı?

Tek fark hissiyat.
Performans farkı da var. Normal klavyelerde aynı seferde maksimum 6 tuşa basılabilirken mekanik klavyelerin bir kısmında yaklaşık 20 tanesine, çoğunda da tüm tuşlara aynı anda basılabiliyor. Ayrıca tepkime süresi farkı da var. Osu'yu normal klavyeyle oynamak pek de iyi değilken mekanik klavyede oyun farklı bir zevk veriyor, özellikle kırmızı switchle oynadığımda gerçekten çok beğenmiştim.

Performans farkı da var. Normal klavyelerde aynı seferde maksimum 6 tuşa basılabilirken mekanik klavyelerin bir kısmında yaklaşık 20 tanesine, çoğunda da tüm tuşlara aynı anda basılabiliyor. Ayrıca tepkime süresi farkı da var. Osu'yu normal klavyeyle oynamak pek de iyi değilken mekanik klavyede oyun farklı bir zevk veriyor, özellikle kırmızı switchle oynadığımda gerçekten çok beğenmiştim.
O çok büyük bir artı değil bana göre zira hangimiz ne sebeple aynı anda 20+ tuşa basıyoruz ki? 5-6 tuşu algılasın yeter. Ama mekanik klavyenin diğer bir artısını ekleyeyim 10-50 milyon tuş basış ömrü vaat ediyorlar. Uzun ömürlülük büyük bir artı bana göre. Fakat hala sözümün arkasındayım 500 liradan fazla vermek istemem, maalesef ülkemizde doların durumundan dolayı o fiyatlara bugünlerde bulmak pek kolay değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı