Logitech G213 almak mantıklı mı?

UcanMuz

Decipat
Merhaba. Yaklaşık 4-5 sene önce Logitech G213 kullanıcısıydım. 2-3 yıl sonra mekanik klavyelere ilgim arttığı için mekanik klavyeye geçmiştim. G213 de atıldı tabii. Şu anda mekanik klavyem bozuldu. Fakat mekanik klavye kullanmaktan rahatsız olduğum için membran ve kaliteli bir klavye kullanmak istiyorum. Önerileriniz varsa teşekkürler. 800 TL'yi geçmezse iyi olur.

G213 efsane bir klavye fakat maalesef kronik sorunlu, ben de bu nedenden dolayı mekaniğe geçtim. Membran tavsiyem ise HyperX Alloy Core olacaktır.

G213 efsane bir klavye fakat maalesef kronik sorunlu, ben de bu nedenden dolayı mekaniğe geçtim. Membran tavsiyem ise HyperX alloy Core olacaktır.

Peki ne gibi kronik sorunları var? 800 TL gibi bir fiyata kronik sorunlu almak mantıklı değil fakat eğer ciddi sorunları var ise mekaniğe geçeceğim.

Kronik sorunu olduğunu ben de şimdi duydum. Ben de bizzat 4 yıldır anasını ağlatmama rağmen hiç surat asmadı hayret, elektronikte de bedevi misaliyim. HyperX Alloy Core var, baya şık duruyor. Klavye mouse için de MSI pek önerilmiyor benim gördüğüm kadarıyla.

Peki ne gibi kronik sorunları var? 800 TL gibi bir fiyata kronik sorunlu almak mantıklı değil fakat eğer ciddi sorunları var ise mekaniğe geçeceğim.

Mekanik düşünürsen Cherry MX Red Switch'li ürün, ben aldım çok beğendim, sen de inceleyebilirsin.

Son düzenleme:
Kronik sorunu olduğunu ben de şimdi duydum. Ben de bizzat 4 yıldır anasını ağlatmama rağmen hiç surat asmadı hayret, elektronikte de bedevi misaliyim. HyperX alloy Core var, bayağı şık duruyor. Klavye mouse için de MSI pek önerilmiyor benim gördüğüm kadarıyla.

Mekanik düşünürsen Cherry MX red Switch'li ürün, ben aldım çok beğendim, sen de inceleyebilirsin.

Hocam 1100 TL pahalı bence. Bir klavyeye 1100 TL vermem.

Tuş basmama, tuşların soyulması, tuş basınca birden fazla algılama. Bu sorunları bizzat ben yaşadım G213'te. Ben 200-300 TL iken almıştım, bu sorunları yaşadığım için iade edip HyperX Alloy Core aldım, o da iyiydi ama tabii G213 tadını vermedi, sonra da G413'e geçtim zaten. Kronik sorun her G213'te olacak diye bir şey yok ama genel bir sorun.

G213'ten de memnun olan birisi olarak tavsiyede bulundum sadece. Yeniden alacaksanız artık içerisinde biraz teknoloji bulunsun derim ben. Ses düzeyi ve hissiyatı da G213'e çok benziyor. Cherry MX Red'li muadilleri şu anda 2 bin TL'nin üzerinde satılıyor ve bu ürün XPG kalitesine gerçekten fazlasıyla sahip. Babamın malı değil sonuçta, tercih senin. 😂

Geri
Yukarı