AYT Edebiyat'a nasıl çalışılmalı?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Edebiyat'ta yeni yeni başladım. Çünkü meslek lisesi mezunu olduğum için pek edebiyat görmemiştim ve çalışasım gelmiyordu, bu yüzden genellikle Tarih, Coğrafya ve Felsefe çalıştım fakat artık edebiyata da başlamak istiyorum. Çoğunlukla duvara not asarak çalışıyorum, tavsiyeleriniz nelerdir?

Duvara not asma olayı bende işe yaramamıştı. Yatarken falan okuyordum ve dinliyordum hep bide yazmayla öğreniliyor. Edebiyat için öyle çok soru çözmeye de gerek yok bence. Sadece Palme bitirseniz yeter. Zaten Palme'yi düzgünce bitirince en kötü 18 netleri görüyorsunuz.

Sadece Palme bitirseniz yeter. Zaten Palme'yi düzgünce bitirince en kötü 18 netleri görüyorsunuz.
Bende Limit'ten bir tık kolay olduğunu duyduğum için Palme Edebiyat almıştım. Fakat çözme konusunda yavaş gidiyorum.

Merhaba, Edebiyat'ta yeni yeni başladım. Çünkü meslek lisesi mezunu olduğum için pek edebiyat görmemiştim ve çalışasım gelmiyordu, bu yüzden genellikle Tarih, Coğrafya ve Felsefe çalıştım fakat artık edebiyata da başlamak istiyorum. Çoğunlukla duvara not asarak çalışıyorum, tavsiyeleriniz nelerdir?

Palme konu anlatımı da çöp soru Bankası da bence.Hele konu anlatımı öğretici metinlerde öğretici metin şiirde şiir kadar saçma bir şey yok dönem dönem atlayarak gidiyorsun.Kronolojik giden bir konu anlatımi kitabından çalışın İslamiyet Öncesinden-Cumhuriyet Dönemine kadar.Önerim YouTube'dan Kadir Gümüş ile gidin(Benim Hocam) oradan videoyu izleyin kitaptan tekrar edin,Benim Hocam soru bankasından da sorusunu çözdüğünüz an 1 soru bile kaçırmıyorsunuz.Ben öyle yaptim 22'nin aşağısına düşmüyorum.

Önerim YouTube'dan Kadir Gümüş ile gidin(Benim Hocam) oradan videoyu izleyin kitaptan tekrar edin,Benim Hocam soru bankasından da sorusunu çözdüğünüz an 1 soru bile kaçırmıyorsunuz.Ben öyle yaptim 22'nin aşağısına düşmüyorum.
Geçen sene Benim Hocam'ı dinledim fakat gerçekten çok ayrıntılı anlatıyor. Meslek lisesi mezunuyum, doğal olarak pek fazla edebiyat görmedim. Bu yüzden daha basitleştirilmiş anlatan Rüştü Hoca'yı izliyorum.

Geçen sene benim Hocam'ı dinledim fakat gerçekten çok ayrıntılı anlatıyor. Meslek lisesi mezunuyum, doğal olarak pek fazla edebiyat görmedim. Bu yüzden daha basitleştirilmiş anlatan rüştü Hoca'yı izliyorum.

Detay sorular da geliyor tam 24/24 için anlatıyor. Rust'u hoca çok yüzeysel 18 19 zor yaparsiniz.

Merhaba hocam.

Edebiyat için şahsi kanaatimce en etkili çalışma yöntemi anlayacağınız şekilde notlar almak.
Gerçekten çok akılda kalıyor.

11.sınıfın sonunda karar alıp geçmeme rağmen iyi bir yere getirdim şahsen.
Şu an 20 net sağlam :) Siz de not almaya çalışın faydasını göreceksiniz.

Detay sorular da geliyor tam 24/24 için anlatıyor. Rust'u hoca çok yüzeysel 18 19 zor yaparsiniz.
Türkçenin Matematiği bu anlamda hoş bence.
Anlatımları aşırı yüzeysel de değil.

Geri
Yukarı