Az yemeye rağmen kilo verememek

Senin boyuna göre yaklaşık olarak 70 - 75 kilo falan olman lazım. Bunun için 2000 kalori civarında beslenmen lazım. Bu miktar gün içinde hiçbir aktivite yapmıyorsun varsayılarak belirlenen rakam. Sen haftada 1 kilo vermek istiyorsan günde 1000 kalori kesip yani yaklaşık 1000 kalori yemen gerekiyor. Diyetkolik tarzı bir program kullanarak günlük kalorilerini sebzeler vb. dahil kaydedebilirsin. Bu kaloriyi 500 öğünle alsanda olur tek öğünle tamamlasanda olur farketmez. Protein ağırlıklı beslen çünkü proteinlerin %30'u sindirilirken yakılır bu oran karbonhidratlarda %5 ile %15 arasındadır. Bunların yanı sıra metabolizma hızlandırıcı olarak yeşil çay, kahve, sirke, lifli gıdalar tüketmeye özen göster.

Kendi zevkine göre diyet oluşturabilirsin. Yaptığım bir diyeti örnek vereyim: karnım acıktığında çikolata yiyordum üstüne kahve içiyordum, 5-6 litre su içiyordum üstüne. Günde aldığım max kalori 1000 oluyordu. Onun dışında aralıklı oruç yapıyorum, aralıklı oruç bir diyetten ziyade yaşam biçimine dönüyor.

İşkembe-i kübradan sallamak kolay. Troll yorum. Ben seni tek kahvaltı öğünüyle bile obez yapabilirim başka bir öğün yapmana gerek kalmadan. Yok kahvaltıya aban yok tüm öğümleri kes falan bunların bir önemi yok. Arkadaşın günde alması gereken kalori 2000 diyelim hızlı kilo vermek isteyen biriyse alır 1000 kalori eder haftada 1 kilo bu kadar basit. Tek yapman gereken kalori saymak o kadar. Hesap yaparken domatesi bile saymalısın.

Hocam az kalori olmasına rağmen kilo veremiyorum yukarıda da yazdım zaten.

Fazla hareket etmediğimden de olabilir en kötü ihtimal kiloyu koruyup boyun uzamasına Bakicaz
Hocam yataktan kalkmasanız dahi 2000 kalori alsanız gene 70 - 75 civarına düşersiniz. Biz bu işlemi hızlandırmak açısından günde 1000 kalori almalısın diyoruz. Sen her türlü bu rakamlarda beslendiğinde kilo gidecek fakat sabır lazım.

Hocam yataktan kalkmasanız dahi 2000 kalori alsanız gene 70 - 75 civarına düşersiniz. Biz bu işlemi hızlandırmak açısından günde 1000 kalori almalısın diyoruz. Sen her türlü bu rakamlarda beslendiğinde kilo gidecek fakat sabır lazım.

Hocam olmadı artık kiloyu korucaz 20'li yaşlara gelene kadar bakacağız boy da uzarsa kilo sıkıntısı olmaz o kadar.

Yanlış yaptığınız bir şey vardır tahlil yaptırın her şey normal ise yeterli uyku egzersiz yapmıyorsunuz demektir ve her öğünde doyuncaya kadar yemeyin asitli gazlı içecekler dahil yok ben kafayı bozdum vereceğim bu kiloyu diyorsanız su diyeti yapın 1 ay 15-20 kg verirsiniz sonra yavaş yavaş yemek yiyeceksiniz aniden yine eskiye dönerseniz daha kötü olur.
Su diyeti = Kas kaybı.

Az kas = daha az kalori yakmak ve yağlı gözükmek kilo az olsa bile.

Sakın yapmayın.
1000 çok düşük. Şınav, plank gibi temel egzersizler + 1600 kalori diyet gayet yeter. Spor için bence en az 100 şınav ve buna ekstra gidebilirsin fakat günlük minimum 100 şınav çek toplamda. Günde 20-30 dakika egzersiz yeter bence.

Su diyeti = Kas kaybı.

Az kas = daha az kalori yakmak ve yağlı gözükmek kilo az olsa bile.

Sakın yapmayın.

1000 çok düşük. Şınav, plank gibi temel egzersizler + 1600 kalori diyet gayet yeter. Spor için bence en az 100 şınav ve buna ekstra gidebilirsin fakat günlük minimum 100 şınav çek toplamda. Günde 20-30 dakika egzersiz yeter bence.
Hocam zaten bana kalsa 2000 kalori alsın yavaş yavaş ve kalıcı olarak gitsin üstüne haftada 5 gün split antrenman yapsa define olur iyi olur. Fakat bu kadar uğraşacağını düşünmediğimden dolayı başlarda biraz hızlı versin sonra kendi ayağı alışırda arttırır diye 1000 kalori önerdim zaten.

İşkembe-i kübradan sallamak kolay. Troll yorum. Ben seni tek kahvaltı öğünüyle bile obez yapabilirim başka bir öğün yapmana gerek kalmadan. Yok kahvaltıya aban yok tüm öğümleri kes falan bunların bir önemi yok. Arkadaşın günde alması gereken kalori 2000 diyelim hızlı kilo vermek isteyen biriyse alır 1000 kalori eder haftada 1 kilo bu kadar basit. Tek yapman gereken kalori saymak o kadar. Hesap yaparken domatesi bile saymalısın.

Tabii ki tonlarca yağı hamuru sabah sabah ağzıma tıkarsan obez yaparsın. Bir insanın normal olarak yiyebileceği en fazla kahvaltı öğünü ne olabilir? Gym triplerine girerek yorum yapmadım, kendim bu yoldan ilerleyerek 30 kilo verdiğim için yorum yaptım.

Geri
Yukarı