Azerbaycan ve Ermenistan arasında çatışma

Cahillikten soruyorum. Türkiye olarak neden bütün büyük devletler ile veya Avrupa vb ülkeler ile karşıt görüşlüyüz? ( Azerbaycan'a düşman olalım diye demiyorum ama her konu da daha çok düşman ediniyormuşuz gibi hissediyorum. )

Yani Yunanistan ile aramızın kötü olmasını anlayabiliyorum. Ama Fransa, Amerika, Almanya vb ülkeleri anlayamıyorum. Rus'ya işine göre hareket eder yeri gelir yanımızda olur yeri gelir düşmanımız olur sadakatli bir ülke değil. Arap ülkelerine zaten hiç güvenmiyorum.
Almanya ABD İngiltere Fransa gibi ülkelerle tarih boyunca hiç iyi bir ilişkimiz olmadı ki Romayı bitirdik kiliseye savaş açtık. Normal bu mesela Türkler orta asya da kalmaya devam etseydi tek hasmımız çin ve Moğollar olurdu.
Yani düşmanımızın çok olmasının nedeni eski saldırgan tutumumuz, coğrafyamızın coğrafi konumu ve yeraltı zenginlikleri bor vs.

@metaphroz bizi de yavaş yavaş Araplastirmaya çalışıyorlar kardeşim. Kimsenin de sesi çıkmıyor. ☹️
Hocam aslında bunu başaramazlar çünkü gelen göçmenler belirli mahallelerde oturuyor ve ten renkleri bizim ülkenin insanından bayağı farklı.
En fazla çoğalırlar diye tahmin ediyorum.

@metaphroz bizi de yavaş yavaş Araplastirmaya çalışıyorlar kardeşim. Kimsenin de sesi çıkmıyor. ☹️

Maalesef öyle. Az önce bir konuya mesaj yazmıştım bununla ilgili:

Yaklaşık bir ay önce Youtube'da bir video görmüştüm. Adam Türkçe kelimelerin yerine arapçaların yazmıştı ve böyle kullanın diyordu. Adamalra anlatmaya çalışıyorum anlamıyorlar. Neden Türkçe'den nefret ediyorsunuz dediğimde latinceden türemiş bir dil yerine müslümanca kullamayı tercih ederim demişti :D Ama bunu yazarken latin alfabesi kullandığının farkında bile değil sanırım. Nefret ediyorum böylelerinden.

Almanya ABD İngiltere Fransa gibi ülkelerle tarih boyunca hiç iyi bir ilişkimiz olmadı ki Romayı bitirdik kiliseye savaş açtık. Normal bu mesela Türkler Orta Asya da kalmaya devam etseydi tek hasmımız Çin ve Moğol'lar olurdu.
Yani düşmanımızın çok olmasının nedeni eski saldırgan tutumumuz, coğrafyamızın coğrafi konumu ve yeraltı zenginlikleri bor vs.

Hocam peki bu ülkeler ile dost olmaya çalıştık mı? Yani olası bir savaşta sağ çıkabileceğimizi ben düşünmüyorum. Boş milliyetçilik duygusu pompalamaya gerek yok. Dünya savaş dilimine giriyor dosttan çok düşmanımız var.

Geri
Yukarı