B450 anakartların Ryzen 4000 işlemci desteği

UmuT_35

Hectopat
Daha fazla  
Technopat'ın bir haberinde, "unutmayalım ki 400 serisi anakartlarda bazı ince ayrıntılar var ve bazı tavizler verilecek." Diye bir yazı gördüm. Taviz dediği, işlemcinin performansından falan mı kısılacak yoksa önemsiz şeyler mi?

Bu konuda net bir bilgi yok ancak önbelleği daha fazla ve termal tasarımı daha iyi olan B450 anakartlar öne çıkacak bu konuda. AMD açıkladıktan sonra herkes B450 anakartlar Ryzen 4000 destekleyecek diyor evet öyle ama ne kadar stabil olacak? Beta BIOS ne kadar sürede çıkacak, nasıl olacak? Maalesef belli değil. Ama iyi bir B450'nin yeterli olacağını düşünüyorum. İşlemci performansı kısılmasından daha çok yeni işlemcilerin bazı özelliklerini kullanmada sorun yaşayabiliriz umarım performansla ilgili sorun olmaz.

Hocam bence bu chipset ile en iyi performansı B450 Tomahawk Max gibi kartlar alır. Fazla bir şey beklemek doğru olmaz.

3000 serisinde olan yaşanabilir. Eski işlemcilerin çalışmama ihtimali geldi benim de aklıma. AMD'de vur deyince öldürdü. Kaçıncı nesil oldu bu böyle. Tüketicinin yanında değiller de tüketicinin kendisi gibi davranıyorlar artık. :D Intel’e haber gönderelim de öğrensinler biraz nasıl yapıldığını.

Technopat'ın bir haberinde, "unutmayalım ki 400 serisi anakartlarda bazı ince ayrıntılar var ve bazı tavizler verilecek." Diye bir yazı gördüm. Taviz dediği, işlemcinin performansından falan mı kısılacak yoksa önemsiz şeyler mi?

B450 anakartlar 4000 serisi işlemcileri desteklemeyecek diyebiliyorum. Makale de görmüştüm yanlışsam düzeltin. Ama yine B550 seri anakartlar AM4 soket desteği ile gelecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı