B450 anakartların Ryzen 4000 işlemci desteği

B450 anakartlar 4000 serisi işlemcileri desteklemeyecek diyebiliyorum. Makale de görmüştüm yanlışsam düzeltin. Ama yine B550 seri anakartlar AM4 soket desteği ile gelecek.
Sonradan AMD karar değiştirip B450 anakartlara da Ryzen 4000 desteği vermeye karar verdi.

Sonradan AMD karar değiştirip B450 anakartlara da Ryzen 4000 desteği vermeye karar verdi.

Benim bundan niye haberim yok :D mini ITX anakart alacağım için B550 modellerini bekliyorum. Hay Allah :D.
Benim bundan niye haberim yok :D mini ITX anakart alacağım için B550 modellerini bekliyorum. Hay Allah :D.
konuya bir el atar mısınız.

Son düzenleme:
B450 anakartlar 4000 serisi işlemcileri desteklemeyecek diyebiliyorum. Makalede görmüştüm yanlışsam düzeltin. Ama yine B550 seri anakartlar AM4 soket desteği ile gelecek.

AMD ilk başta B450 anakartlar Ryzen 4000 desteklemeyecek diye duyurdu ancak kullanıcıların tepki ve geri dönüşlerini, düşüncelerini aldıktan sonra destek sağlamaya karar verdi bu kararı aylar önce duyurdu. B550 anakartlar şu an Ryzen 2000 ve 3000 ile kullanılıyor ama daha çok Ryzen 4000 serisi için çıkarıldı. Sonrasında AM5 sokete geçilecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı