B450 Plus 2 5600G sistemde işlemci görüntü vermiyor

Omersacak

Yoctopat
Daha fazla  
ASUS B450 Plus2 anakart.
Ryzen 5 5600G islemci.
16 GB RAM.
Sistem topladim goruntu alamadim.
BIOS'u flashla guncelledim yine de goruntu alamıyorum.

Dogru anakarta dogru BIOS güncellemesi yaptıgınız dan emin misiniz ? CLR CMOS yapıp tekrardan BIOS Flasback ile BIOS u güncellemeyi deneyin. Ardından tekrardan calıstırmayı deneyin. Sizin deyiminize göre basarılı sekilde güncellediğinizi söylüyorsunuz ama olmamıs da olabilir. @Yener K. hocamın dediği gibi basarılı olmussa denemeden bilemeyiz.
Pili cikarttim bekledim sonra anakartin son surum guncellemesini indirdim falashladim ama yine ayni verdigim para burnumdan geldi

Soyle yapalım. BIOS güncellemesinden emin iseniz cihazdan her şeyi sökün. Sadece işlemci ve CPU güc ile 24 pin güc kablosu takılı kalsın. Sistemi ram siz olarak calıstırın. Ortalama 1 2 dakika calıssın. Daha sonrasında sistemi kapatın ve yine CLR CMOS yapın. CLR CMOS yaptıktan sonra sadece 1 tane ram takarak sistemi calıstırmayı deneyin.

CLR CMOS yapmayı bilmiyorsanız yardımcı olurum yine.

Soyle yapalım. BIOS güncellemesinden emin iseniz cihazdan her şeyi sökün. Sadece işlemci ve CPU güc ile 24 pin güc kablosu takılı kalsın. Sistemi ram siz olarak calıstırın. Ortalama 1 2 dakika calıssın. Daha sonrasında sistemi kapatın ve yine CLR CMOS yapın. CLR CMOS yaptıktan sonra sadece 1 tane ram takarak sistemi calıstırmayı deneyin.

CLR CMOS yapmayı bilmiyorsanız yardımcı olurum yine.
Fisini cekerek kapatiyorum sorun olurmu

CLR CMOS yaparak mı denediniz ? Ram ı farklı slotalara takarak dener misiniz ? Islemcı yı takarken CPU Socket e toz termal macun kıl kirpik düşerse ve bu ıslemcının pinine yada soketine denk gelirse ram soketlerini gormemezlık yapabilir. Dilerseniz ıslemcıyı sokun soketi iyice temizleyip tekrardan deneyin. Muhtemelen bu sorununuzu cozecektir.

CLR CMOS yaparak mı denediniz ? Ram ı farklı slotalara takarak dener misiniz ? Islemcı yı takarken CPU Socket e toz termal macun kıl kirpik düşerse ve bu ıslemcının pinine yada soketine denk gelirse ram soketlerini gormemezlık yapabilir. Dilerseniz ıslemcıyı sokun soketi iyice temizleyip tekrardan deneyin. Muhtemelen bu sorununuzu cozecektir.
Ram frekansi 3200 mhz islemcinin destekledi ben 3600 taktiktim bundan olabilirmi

Geri
Yukarı