B450 Tomahawk SSD'yi görmüyor

Taha Kacar

Kilopat
Selamlar, B450 Tomahawk anakartımın ufak bir cold Boot sorunu olmuştu. BIOS sürümünü flashback ile 19'a çekince sorun düzelmişti ama sonrasında capture Card takarken tekrar olmaya başladı. Yaklaşık 4 tane sürüm denedim fakat sonuç sıfır. Üstüne bir de her güç tamamen kesildiğinde, buna uyku da dahil, açılışta SSD'yi görmemeye başladı ve illaki çıkarıp takmam gerekiyor SSD'yi. RAM'leri tek tek çıkarıp denedim olmadı, BIOS pilini çıkarıp sıfırladım olmadı. Yeni bir BIOS sürümü gelene kadar bilgisayarı hiç kapatmayı düşünmüyorum çünkü 1 haftadır uğraşıyorum bu sorunla. Siz bu sorunu nasıl çözdünüz ya da sizce çözümü nedir?
  • Anakart: B450 Tomahawk
  • SSD: Adata SX8200 PRO
  • RAM: Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz 2X
  • GPU: RX 580 Armor
  • PSU: FSP 700W
  • CPU: Ryzen 2700

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi varsa göndermeyi deneyin 😀😀
Bu kadar vakit kaybetmek istemiyorum MSI desteğine danışmayı deneyeceğim. Son çare garanti.
Aynı problemi bende yaşıyorum Max modelinde. SSD'yi görmüyor ama Windows SSD'ye kurulu ve açılıyor. Anlamadım. 😬
*ALINTIDIR*

Bilgisayarıma sağ tıklayın ve yöneti seçin ya da başlata tıklayıp bilgisayar yönetimi yazın. Daha sonra gelen pencerede depolama bölümünün altında disk yönetimi var. Orada diski görebilirsiniz. Disk yönetimine sağ tıklarsanız SSD ekle seçeneğinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
https://www.technopat.net/sosyal/javascript:void(0)

Geri
Yukarı