B450M S2H Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
@KerimErdogan baştan belirteyim, ilk sayfalarda önerilen şeyleri tekrar önerebilirim, hatırlamıyorum çünkü.
Realtek ağ sürücüsünü kaldır. Buradan kur: https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver_542_w10_10.038.1118.2019.zip

Chipseti güncelle: https://download.gigabyte.com/FileList/Driver/mb_driver_597_chipset_2.09.28.509.zip

SSD/HDD'nin modelini belirt, varsa Firmware güncellemesi için linkini paylaşırım. Sorun disk kaynaklı gözüküyor şimdilik. CMD'yi yönetici olarak başlatıp sfc /scannow komutunu gir, bir şey bulamazsa bunu uygula: DISM Aracıyla Windows 10 Onarma Rehberi - Technopat

Win. Update güncellemelerini yap, Malwarebytes ve Kaspersky ile sistemi tarat. Cbp'yi de kapat BIOS'tan. Vanguard'ı da kaldır.

Realtek ağ sürücüsünü kaldırdım. Tekrardan kurdum.
Chipset güncellemesini yaptım.
SSD modelim Adata SU630 240GB.
Sfc /scannow ve DISM rehberini uyguladım.
Win. Update güncellemesini de yaptım. Malwarebytes ve Kaspersky taramasında herhangi bir tehdit bulunmadı. Cbp'yi kapattım. Vanguard'ı da kaldırdım.
Tekrar mavi ekran alırsam minidump dosyalarını paylaşırım.

@KerimErdogan tamamdır. O SSD'de çoğu zaman sorunlar olabiliyor. Varsa Firmware güncellemesini yaparsın, bulursam linkini paylaşırım.

@Berrkay hocam 4 gündür mavi ekran almıyorum tekrardan teşekkür ederim.
Bir de CPB'yi açınca neden mavi ekran alıyorum?
İşlemci yüksek frekansa çıktığı zaman kararsız çalışıyordur. Overclock kategorisinde konu açarak işlemcine göre elle overclock yapabilirsin. Yapacağın işlemin sonucu CPB açıkken ki performansı verebilir. 3-4 gün sonra yine mavi ekran belirtmezsen çözüldü işaretleyebilirsin.

@KerimErdogan CPU-Z ile belleklerin ekran görüntüsünü paylaş, sonra Afterburner'la birlikte sistemden kaldır. Kaldırdıktan sonra sistemde görünüyorlarsa bunu sil:

C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner

CMD'yi yönetici olarak başlatıp chkdsk /f /r komutunu gir. Y/N çıkınca Y yazıp enter de. Sistemi yeniden başlat.

En son olarak bunu uygula: Memtest86 USB'den Çalışan RAM Test Programı

CPU-Z'de SPD ve Memory kısımlarını paylaşacaksın, unutma.

Memory ve spd kısmı.

memory.png

spd.png

Hocam Memtest86 testini yaptım hiçbir hata vermedi.
Ve galiba sonuçları kaydetmemişim.
IMG_20210309_160324.jpgIMG_20210309_160333.jpgIMG_20210309_160343.jpg
Kusura bakmayın fotoğraflar çok bulanık.
Az önce aldığım mavi ekran hatası.
minidump

@KerimErdogan geç dönüş için kusura bakma. Bildirim gelmemiş, yeni görüyorum.
Genel bir hata var sisteminde, işlemciden şüpheleniyorum. Yazılımsal olma olasığı da yüksek.

Sistem raporu yazanı paylaş bu rehberi uygulayıp.

Benim sistemim daha farklı ama bir görüş önerisinde bulunmak istiyorum, belki faydalı olur. Bende işe yaramıştı çünkü. Windows hızlı başlatma işlemini kapatıp dener misin bir de? Anakart bu işlem için üzerinde elektrik tutuyor ve bazen sorun yapabiliyor. Deneyin sonrasında sorun olursa yazarsınız.
Yapımı:

Geri
Yukarı