B550 Anakart Önerisi

Neye göre? Bu forumdaki çoğu insanın bilimle, mühendislikle alakası yok anladık da ortada YouTube gibi bir dehliz var, açar bakarsın ortada kapı gibi testler var. Artık ortada bir sürü fiyat performans anakart varken, X570 Prime gibi bir anakartı önermek için ASUS çalışanı falan olmak lazım hiç kimse kusura bakmasın.

Bu yorumu biraz da AMD'den ucuz fiyatlı bir anakart beklememin ama aradığımı bulamamanın siniriyle yazmıştım. Ama şu an testlere bakılınca B550'nin de mantıklı olduğu konusunda sizinle hemfikirim. Yine de X570 anakartların gerek USB portları gerek Wi-Fi gerekse PCI-e 4.0 konusunda daha önde olması sebebiyle X570 almak taraftarıyım. Misal X570 Tomahawk kesinlikle B550 Tomahawk'tan 200 TL daha fazla parayı hakkediyor. Tabi biraz daha para verilip B550-E de alınabilir ama şahsen ben X570 Tomahawk alırdım.

Bu yorumu biraz da AMD'den ucuz fiyatlı bir anakart beklememin ama aradığımı bulamamanın siniriyle yazmıştım. Ama şu an testlere bakılınca B550'nin de mantıklı olduğu konusunda sizinle hemfikirim. Yine de X570 anakartların gerek USB portları gerek Wi-Fi gerekse PCI-e 4.0 konusunda daha önde olması sebebiyle X570 almak taraftarıyım. Misal X570 Tomahawk kesinlikle B550 Tomahawk'tan 200 TL daha fazla parayı hakkediyor. Tabi biraz daha para verilip B550-E de alınabilir ama şahsen ben X570 Tomahawk alırdım.

ASUS B550-E almak yerine X570 almak daha mantıklı söylediğiniz gibi. X570 Tomahawk'ı göremedim fiyat olarak bir bakmak istemiştim. Bir de tabii bu sistemleri toplarken o X570 için verilecek ek para sistemin başka bir parçasına verilerek daha tutarlı sistem toplanabilir. :)

ASUS B550-E almak yerine X570 almak daha mantıklı söylediğiniz gibi. X570 Tomahawk'ı göremedim fiyat olarak bir bakmak istemiştim. Bir de tabii bu sistemleri toplarken o X570 için verilecek ek para sistemin başka bir parçasına verilerek daha tutarlı sistem toplanabilir. :)

Olabilir hocam zaten dediğim gibi ben biraz ön yargılıydım birazcık araştırınca B550'de çok mantıklı olduğunu fark ettim ama yine de ben B serisinden daha ucuz ürünler beklerdim yazdıklarım birazcık da fiyata olan sinirim ile alakalıydı. Ben de bir bilgisayar topluyorum ve B550 almaya çalışınca bütçemi aşıyor anlayacağınız yine Tomahawk Max'e kaldık:D. Eğer B550 alınacaksa biraz daha fiyatların oturmasını beklemeyi tavsiye ederim. En azından 100-150 TL daha düşecektir fiyatlar.

Olabilir hocam zaten dediğim gibi ben biraz ön yargılıydım birazcık araştırınca B550'de çok mantıklı olduğunu fark ettim ama yine de ben B serisinden daha ucuz ürünler beklerdim yazdıklarım birazcık da fiyata olan sinirim ile alakalıydı. Ben de bir bilgisayar topluyorum ve B550 almaya çalışınca bütçemi aşıyor anlayacağınız yine Tomahawk Max'e kaldık:D. Eğer B550 alınacaksa biraz daha fiyatların oturmasını beklemeyi tavsiye ederim. En azından 100-150 TL daha düşecektir fiyatlar.

2 Aydır işlemci için indirim bekliyorum aslında bekle bekle bıkkınlık geldi geçen 40 sn de stok bitti 3700X için :D ikisini birden alacağım bakalım ne denk gelirse :)

1-Sırf USB port için anakart seçilmez, USB çoklayıcılar bunun için var.
2-Wi-Fi hayırı sayılır miktarda B550 anakartlarda da var, ben B550-E alacağım inşaallah onda da bulunuyor.
3-PCI-E 4.0 B550 anakartlarda da var.
Kısacası B550 anakartlar f/p konusunda X570 anakartlardan daha alınabilir.

1-Sırf USB port için anakart seçilmez, USB çoklayıcılar bunun için var.
2-Wi-Fi hayırı sayılır miktarda B550 anakartlarda da var, ben B550-E alacağım inşaallah onda da bulunuyor.
3-PCI-e 4.0 B550 anakartlarda da var.
Kısacası B550 anakartlar F/P konusunda X570 anakartlardan daha alınabilir.

Dediğim gibi X570 daha Premium ama B550 genel kullanıcı için daha mantıklı. Artık ben de B550 oneriyorum bu konuya yazdıklarımı göz ardı edebilirsiniz.

Dediğim gibi X570 daha Premium ama B550 genel kullanıcı için daha mantıklı. Artık ben de B550 oneriyorum bu konuya yazdıklarımı göz ardı edebilirsiniz.
Evet X570 almanın bi havası kalmadı artık, çok üst bütçelerde bi artısı olabiliyor onun dışında mantıklı bi tarafı yok😁 ben de X570-F almayı düşünüyordum sağ olsun forumdan arkadaşlar B550-E önerdiler ben de B550-E almaya karar verdim, inşaallah alacağım. Zaten anakartım sıkıntı çıkartmaya başladı😥

Evet X570 almanın bir havası kalmadı artık, çok üst bütçelerde bir artısı olabiliyor onun dışında mantıklı bir tarafı yok😁 ben de X570-F almayı düşünüyordum sağ olsun forumdan arkadaşlar B550-E önerdiler ben de B550-E almaya karar verdim, inşaallah alacağım. Zaten anakartım sıkıntı çıkartmaya başladı😥

Doğru bir seçim yapmış olursunuz. Hem 14 faz hem Wi-Fi 6 hem USB konusunda basarili hem de post kodu var yani bayağı gerekli özellikle OC yapacaklar için.

Geri
Yukarı