Babaanem öldü

Yaklaşık 90 yıllık hayatının son 16 yılına denk gelmekten aşırı üzüntü duyduğum kadın, çocukluğumun ölmesi, babamı arayıp duymayan kulaklarıyla lafını 50 kez tekrar ettirecek, konusmanın %80’nin hayır duasıyla geçecek kadın artık yok. Sapasağlam kadındı hala kabullenemiyorum 1 hafta önce felç geçirdi yoğun bakıma aldılar öleceği kesinleşmişti ancak insan konduramıyor, hazirlamaya calissam da kendimi binasının kapısından girmekle beraber tüm aile gözyaşlarına boğuldu. İçimi dökecek bir yer arıyorum hala evinin kapısını çalsam açacak gibi. Hele ki o evde 9 çocuğundan 2-3’ü ve birkaç torunun hariç kimsenin üzülmemesi gülüp eğlenmesi çok koydu babaanne. 20.10.22 her sene nasıl da geçmişiz bilmeden üstünden çocukluğum gitmiş gibi hissediyorum. Sosyalde bu konuyu da açmak varmış vay be...
Benim de çoçukken ailemden çok ilgilenen anneannem var allaha şükür yaşıyor. Hocam başınız sağolsun. Zaten tüm iyiler gidiyor :(

Yaklaşık 90 yıllık hayatının son 16 yılına denk gelmekten aşırı üzüntü duyduğum kadın, çocukluğumun ölmesi, babamı arayıp duymayan kulaklarıyla lafını 50 kez tekrar ettirecek, konusmanın %80'nin hayır duasıyla geçecek kadın artık yok. Sapasağlam kadındı hala kabullenemiyorum 1 hafta önce felç geçirdi yoğun bakıma aldılar öleceği kesinleşmişti ancak insan konduramıyor, hazirlamaya calissam da kendimi binasının kapısından girmekle beraber tüm aile gözyaşlarına boğuldu. İçimi dökecek bir yer arıyorum hala evinin kapısını çalsam açacak gibi. Hele ki o evde 9 çocuğundan 2-3'ü ve birkaç torunun hariç kimsenin üzülmemesi gülüp eğlenmesi çok koydu babaanne. 20.10.22 her sene nasıl da geçmişiz bilmeden üstünden çocukluğum gitmiş gibi hissediyorum. Sosyalde bu konuyu da açmak varmış vay be...

Aynı durumu yaşayan biriyim bayağı koyuyor ekstra olarak yakın zamanda dedemide kaybetmek bayağı yordu şu sıralar bir isteğim yok kilo verdim neyse hayat zor keşke daha vakit geçirseydim bana geriye bende kalan birkaç kare kalıyor.

Dostlar hepiniz ayrı ayrı sağolun. Yine yakınlarını kaybeden dostlarımın başı sağolsun. Öyle garip bir dönemdeyim ki bilmiyorum ölümün tabi ki zamanı olmaz ama maddi manevi cidden kötü olduğumuz bi dönemde babaanemin kaybı beni de ailemi de derinde sarstı açıkçası. Bazı şeyleri cidden kaldırmak zor. Neyse tabi ki bir şekilde hayatın akışına kaptırıyoruz kendimizi.
Hepimiz sıra sıra ölüyoruz. Ben 30 yaşındayım ve bu yaşıma kadar pek çok yakınımı kaybettim.
90 yaşında bir insan bedenen sapasağlam olamaz.
Yani tabi ki dostum sapasağlamdan kastım öyle büyük bir hastalık geçirmemiş olması yaşına rağmen iyi durumda olması vesaire.
Aynı durumu yaşayan biriyim bayağı koyuyor ekstra olarak yakın zamanda dedemi de kaybetmek bayağı yordu şu sıralar bir isteğim yok kilo verdim neyse hayat zor keşke daha vakit geçirseydim bana geriye bende kalan birkaç kare kalıyor.
Ah dostum o kareler bitiriyor zaten insanı. Odasının aynasının önünde bulduğum 5 yıl önceki ablamın düğün davetiyesini gördüğümde o kadar garip hissettim ki. Bir düğün davetiyesine bu kadar anlam yükleyeceğimi hiç düşünmemiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı