Babam bana bilgisayar almıyor :( Nasıl ikna edebilirim?

• Konuyu başlatan Arisland
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 52B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
A

Arisland

Ziyaretçi
Arkadaşlar sizden tavsiye istiyorum. Şu an kullandığım bilgisayarı 8 yıl önce aldık ve hiçbir parçasını değiştirmedik. Kendime özel kasa toplamak istiyorum. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi paranız yok ise ikna konusu çok zor :) Teknolojiden habersiz bir aile bu isteklerine olumlu cevap vermeyecektir. Eğer küçük bir bütçe var veya kendin ayırabilirsen sistem düzenine göre eklemeler için ilgili yeni konu açıp tavsiye isteyebilirsiniz.

Eskisi neyine yetmiyor, o da bilgisayar bu da bilgisayar diyorlar değil mi :D
İşte bu yüzden harçlıklarımı biriktiriyorum. Aylık 200 TL para geçiyor elime. 150 TL'sini koyuyorum ve istediğimi alıyorum.

Babam bana da izin vermedi. O günden beri harçlıklarımı biriktiriyorum. Belki izin verirler diye :D

Durumumuz ne yazık ki aynı. Ailem bana 1 TL verip kart okuyucu bile almaz. Nasıl olduysa ailem lisede karnemde takdir getirdiğim için ( Okulda 4 kişi takdir aldı.) imzamda da geçen ASUS bilgisayarı aldı.
Bunun dışında PS3 , Samsung Galaxy, Sayısız (tabikide orjinal) oyun ve tabletim var. "Bunları nasıl aldın?" diye bir soru soracaksın. :) 7. Sınıfdan sonra yaz tatillerimin hepsini orda burda çalışarak geçirdim. Aldığım harçlıkları teknoloji dışında hiç bir şeye yatırmadım. :) Zaten elimde param olduktan sonra kullandığım cümle;
-Ya siz bana katkıda bulup şu kadar para verirsiniz beraber almaya gideriz ya da ben gidip kazıklanıp gelirim sizin haberiniz bile olmaz.
Hal böyle olunca bana katkıda bulunmaktan başka bir şey yapamıyorlar.

Ailenin durumu müsaitse ikna etmek için derslerinde başarılı olabilirsin.

Ama çalışma imkanın olduğunda çalışmaktan gocunma. Para biriktirip Can Kural'ın dediği gibi "Tamam 10'un 7'sini koydum, 3'te siz yardım edin ki kötü bir şey almayayım" dersen olur bu iş.

İşin kötüsü şu, sen bilgisayar alır kullanırsan, ailen de bilgisayara merak sararsa... what does the fox say? "Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!!"

-Ya siz bana katkıda bulup şu kadar para verirsiniz beraber almaya gideriz ya da ben gidip kazıklanıp gelirim sizin haberiniz bile olmaz.
Hal böyle olunca bana katkıda bulunmaktan başka bir şey yapamıyorlar.

Bunları not ediyorum :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı