Babam bana kötü davranıyor

Aysenurr35

Centipat
Daha fazla  
17 yaşındayım babam sürekli bana bağırıyor. Bana kızdığı konuların hiçbirisi benimle ilgili değil zoruma giden şey bu. Başkasına kızıyor çok alakasız bana bağırıyor aşağılıyor. Artık yüzünü bile görmeye tahammülüm kalmadı nefret ediyorum diyebilirim. O deli gibi bağırıp çağırırken beni aşağılarken hep susuyorum hep içime atıyorum, gidip odamda sessizce ağlıyorum. Benim yerimde kim olsa kendini savunurdu, ezilmezdi ama ben yapamıyorum çünkü korkak biriyim. Biliyorum ki kendimi savunursam bana ceza verecek özellikle telefonuma el koyuyor.
Bu arada yaz aylarında babam beni çok fena darp etti her yerim yara bere içinde kalmıştı. Bu aralar aklıma o anlar çok sık geliyor. Bu nefretimi artıran şey o olay olabilir mi? Çok üzülüyorum arkadaşlar yardım edin korkaklığımı nasıl yenebilirim sizce?

Merhaba. Kendini Savunmayı Öğren. Sessiz kalmak ve içine atmak seni daha da yıpratacaktır. Sakin ve net bir şekilde kendini ifade etmeyi öğrenmelisin. Bağırması veya seni aşağılaması durumunda, "Bana bu şekilde konuşamazsın", "Bu yaptığın beni üzüyor" gibi ifadeler kullanabilirsin.

Kusura bakmayın ama böyle dengesiz birine karşı çıkamazsınız. Yaşınız biraz ufak, sizi bir kez döven insan, tekrar döver.

Polis bir şey yapar mı bilmiyorum, daha bilgili biri yazabilir.

Ama üniversitede farklı bir il seçip, hem çalışıp hem okuyabilirsiniz eğer başka çareniz yoksa. Farklı bir yerde kalan ailenizden biri vesaire yoksa yani.

Ya da yurtta kalırsınız en kötü, o evden uzaklaşmış olursunuz.

17 yaşındayım babam sürekli bana bağırıyor. Bana kızdığı konuların hiçbirisi benimle ilgili değil zoruma giden şey bu. Başkasına kızıyor çok alakasız bana bağırıyor aşağılıyor. Artık yüzünü bile görmeye tahammülüm kalmadı nefret ediyorum diyebilirim. O deli gibi bağırıp çağırırken beni aşağılarken hep susuyorum hep içime atıyorum, gidip odamda sessizce ağlıyorum. Benim yerimde kim olsa kendini savunurdu, ezilmezdi ama ben yapamıyorum çünkü korkak biriyim. Biliyorum ki kendimi savunursam bana ceza verecek özellikle telefonuma el koyuyor.
Bu arada yaz aylarında babam beni çok fena darp etti her yerim yara bere içinde kalmıştı. Bu aralar aklıma o anlar çok sık geliyor. Bu nefretimi artıran şey o olay olabilir mi? Çok üzülüyorum arkadaşlar yardım edin korkaklığımı nasıl yenebilirim sizce?
Şikayet edip ÇEKOM'un sizi almasını istiyebilirsiniz. 2 yıl orda kalırsanız sınava girmeden memur olup hayatınıza devam edersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı