Babam bana sürekli bağırıyor

Keşke o şekil insanlar baba olmasaymış hocam.
Missilleme bu olaylar. Genelde onunda pek bir suçu olmuyor. Sonuçta iç güdüsel bir şey ve bilinçsizlik. Bir hayvanı yaptıklarıyla suçlayamazken onları da suçlayamayız tam olarak. Ama işte olan sana olunca nefret etmekten ceza görmesini istemekten başka bir şey kalmıyor elinde.

Bağırması vurmasından daha kötü. Asabiye doktoruna gidin, babanıza ilaç yazsın. Kendi kullanmıyorsa bile çayına atın.

40 yıl söylesem yine de doktora götüremem onu. O şekil reçetesiz alabileceğimiz ilaçlar var mıdır?

Missilleme bu olaylar. Genelde onunda pek bir suçu olmuyor. Sonuçta iç güdüsel bir şey ve bilinçsizlik. Bir hayvanı yaptıklarıyla suçlayamazken onları da suçlayamayız tam olarak. Ama işte olan sana olunca nefret etmekten ceza görmesini istemekten başka bir şey kalmıyor elinde.

Hocam biz insanız. Düşünebiliyoruz onunda benim şu problemlerim var iyi bir baba olamam deyip olmaması lazımdı.

Merhaba arkadaşlar. Babam bana hep bağırıyor. Bugün ondan bilgisayarı temizlemek için tornavida alacaktım. O da bana bu saatte tornavidamı alınır mış sen yolunu bulammazsın gibi laflar etti. Ama bunu sizden bağırarak hayal etmenizi istiyorum. Bunu sadece 1 defa değil her defasında yapıyor. Geçenlerde yazıcı istemiştim. Kırtasiye bize çok uzak ben de 2-3 sayfa için o kadar yol gitmek istemedim. Bana bayağı bağırdı. Ben normal istese anlardım fakat böyle yapıyor. Çok da içki içiyor. Seni psikoloğa götürelim dedim ben deli değilim dedi. Bunu sürekli yaptığı için benim de aklımdan kötü kötü düşünceler geçiyor. Ne yapabilirim?

Namaz kılmaya yönlendirebilirsin.

Benim babam namaz kıldığından beri sakinleşti.

Geri
Yukarı