Babam bize sürekli şiddet uyguluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dünya en azından bir şeref yoksunu insandan daha arındırılmış olur. Evi geçindiren anne veya baba olabilir ancak ben her gün çocuğunu döven birisine ''baba'' demem. Ayrıca ''babası''ndan şikayetçi olup sürekli olarak darp edildiği ve psikolojik olarak hasar aldığı hekimlerce kanıtlanırsa ve mahkeme gibi yollardan içeri attırırsa korunmaya muhtaç çocuk/birey kategorisine giriyor diye biliyorum. Ha evi geçindiren baba olabilir elhamdülillah ama bir çocuğun bireyin hayatıyla oynayamaz. Belki bu arkadaş zeki birisi belki bilimle uğraşacak ama babasıyla yaşadığı sorunlar yüzünden YGS gibi sınavlardan düşük alacak ? Burada babayı savunanların psikologa danışmasını ve bu konu hakkında tartışmasını tavsiye ederim. Pardon doğru evi baba geçindiriyordu, kesinlikle o haklıydı çünkü o bir çocuğunu oyuncak zanneden bir babaydı.
Saçmalama kardeşim ben babayı savunmuyorum. Ben ne dayaklar yedim, görseydin demek ki babamı öldürürdün. Geçti gitti işte, bak şimdi 75 bin lira masrafa girdi benim için, çene ameliyatı olacağım. Kötü baba niye bayılsın o kadar parayı, sorumluluğunu hissediyor. Şöyle bir şey var, benim babam yaşanabilecek en kötü koşullarda büyüdü, siniri normal. Diyorum işte annemi falan zamanında ne kötü dövüyordu. Şimdi sorun yok, ara sıra sözlü dövüyor ama hani dokunmuyor kendisi de farkında, tutamıyor kendisini bir anda oluyor. İçimden bir ses bu konu sahibinin yaşadıklarından biraz daha kötüsünü ben yaşadım diyor. Bak 23 yaşındayım, İstanbul'da kardeşim ben ve annem kalıyoruz, babam buradan ev satın aldı. Kimin için "bizim için" kardeşim kolejde 8. sınıf öğrencisi. Ağabeyim var, 5 bin lira benimde 3 bin lira gelirim var. Babamda memlekette dükkan işletiyor. Orada yalnız idare ediyor kızım okusun adam gibi diye. Ben hayata gözlerimi açtığımda gördüğüm ilk şey dayak, şiddet, küfür ve kan(az) gördüm. Şimdi ağabeyim olmuş 27 yaşında, halen en ufak hatasında bağırıp çağırır. Konu sahibinin babasının geçmişini bir öğrenmek lazım önce.

Ağabeyim yurt dışında.

Saçmalama kardeşim ben babayı savunmuyorum. Ben ne dayaklar yedim, görseydin demek ki babamı öldürürdün. Geçti gitti işte, bak şimdi 75 bin lira masrafa girdi benim için, çene ameliyatı olacağım. Kötü baba niye bayılsın o kadar parayı, sorumluluğunu hissediyor. Şöyle bir şey var, benim babam yaşanabilecek en kötü koşullarda büyüdü, siniri normal. Diyorum işte annemi falan zamanında ne kötü dövüyordu. Şimdi sorun yok, ara sıra sözlü dövüyor ama hani dokunmuyor kendisi de farkında, tutamıyor kendisini bir anda oluyor. İçimden bir ses bu konu sahibinin yaşadıklarından biraz daha kötüsünü ben yaşadım diyor. Bak 23 yaşındayım, İstanbul'da kardeşim ben ve annem kalıyoruz, babam buradan ev satın aldı. Kimin için "bizim için" kardeşim kolejde 8. sınıf öğrencisi. Ağabeyim var, 5 bin lira benimde 3 bin lira gelirim var. Babamda memlekette dükkan işletiyor. Orada yalnız idare ediyor kızım okusun adam gibi diye. Ben hayata gözlerimi açtığımda gördüğüm ilk şey dayak, şiddet, küfür ve kan(az) gördüm. Şimdi ağabeyim olmuş 27 yaşında, halen en ufak hatasında bağırıp çağırır. Konu sahibinin babasının geçmişini bir öğrenmek lazım önce.

Ağabeyim yurt dışında.
Sen şanslıymışsın şu anda bu yazıyı yazabiliyorsun; şu anda bu yazıyı okurken konuyu açan şahsın babası tarafından öldürülme ihtimalini bir düşünür müsün ? bazen bir anlık sinirle insanlar hata yapabilir ancak şahıs uzun yıllardan bahsediyor. Bence normal değil tedavi ya da hapis şart.

Sen şanslıymışsın şu anda bu yazıyı yazabiliyorsun; şu anda bu yazıyı okurken konuyu açan şahsın babası tarafından öldürülme ihtimalini bir düşünür müsün ? bazen bir anlık sinirle insanlar hata yapabilir ancak şahıs uzun yıllardan bahsediyor. Bence normal değil tedavi ya da hapis şart.
Sende haklısın yalnız bende uzun yıllar yaşadım son bir kaç senedir durum normale döndü. Aslında bana göre normal, hayatı güllük gülistanlık olan biri için yine bozuk olabilir. Şöyle bir şey var, babam ne kadar ağzımı yüzümü kırsa da, öldürmeyeceğini biliyordum. Hapis istemiyle değil de tedavi zorunluluğu istenerek şikayetçi olmak çok mantıklı olur.

Aynı yaşlardayken bende benzer şeyler yaşadım Allah yardımcın olsun sabret kardeşim ne kadar kızsanda üzülsende hepsi zamanla azalacak emin ol, beni düşman gibi gören babamın üniversite için ayrıldığımda ağladığını gördüm, ilk bir ay arayıp gel tekrar hazırlan burada üniversite oku diye defalarca aramıştı. Memurluk sebebiyle yine gurbet yoluna çıkarken ağladığını gördüm ve içimden daha dün bana söven insan nasıl olur da bugün ağlar demiştim. Şimdi yaş 33 oldu babam yaşlandı ama hala Allah babamı başımdan eksik etmesin diyorum.

Herkes bir kafadan konuşmuş. Konuyu açan kişi eğer olaylar gerçekse yapacağın şey aile büyüklerinle irtibata geçmektir. Gizlice video çekip polise filan değil büyüklerinle paylaşmandır. Babanın babası, annenin babası veya annesi vs. bunlarla paylaş hangisiyle yakınsan. Onlar gereğini yapar, eğer yapmaz veya sözlü uyarı vs yapmaz olaylar daha da artarsa o zaman polise bildirebilirsin onlar seni yönlendirecektir.
Tabi bunlar senin yaşınla da söyledikleri abartı geliyor olabilir o yüzden bence yaralamalı, ağır yaralama, fiziksel ağır şiddet yoksa bence idare edeceksin büyüdükçe bunlar azalır. Ancak aile yakınları veya annene bir aile psikoloğuna gitmelerini söyle/söylesinler babanla birlikte.

Neresi hoşuna gider? Ne oluyor böyle konuşunca kendini büyük mü görüyorsun.
Hocam burada hapis, polis falan yazanlar çok fazla film izlemiştir. Maalesef gerçek hayatta öyle olmuyor. Eğer babası cidden manyaksa şikayet sonrası öldüresiye döver.

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
İfadeler: GCN
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı