Babam çok değişik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim de annem aynı. Eskiden çok dayak atardı bana ama artık cesaret edemiyor. Onun yerine sürekli tehdit ediyor. Ne olursa olsun anneye veya babaya vurulmaz. Kuran-ı Kerim'de öf bile demeyin diyor ama Kuran-ı Kerim'deki hükümler normal insanlara yönelik. Bu durum kesinlikle normal değil. Ama anne veya babanıza kesinlikle el kaldırmayın. Çarpılırsınız maazallah.

Ufakken beni de annem çok döverdi hatta önceden öğretmenlerde döverdi ama bunun bir ölçüsü olur birkaç tokat atıp bırakırdı hastanelik edecek kadar dövmek kişinin ruh sağlığı hakkında bilgi verir.
Not bir çocuğa tokat bile atılmaması gerekir ama maalesef eğitimsizlik ve alışkanlıklar aile büyüklerinin baskıları bir nesil çocukların bu gibi olaylardan nasibini almasına sebep oldu.
Annemiz babamız belki eğitimsizdi ama vicdansız değildi bizim şansımız buydu sanırım saygılar.

Hocam mesajlarınızı okuduktan sonra ağlamadan duramadım buraya yazmadan önce herkes böyle sanıyordum kendi gibi beni de cahil etmeye çalışmış ama internetin ne kadar büyün bir ortam olduğundan haberi yok. Tüm mesajları okudum ve gerekeni yapacağım gerek geleceğim gerek SE şimdi tüm önlemlerimi alıp polise gideceğim galiba gerçekten çok zor bir şey ama yapacak başka bir şey kalmadı hapse bile girse hak ettiğini düşünüyorum hepinize teşekkürler bu konuda bana yardımcı olduğunuz için ne desem bilemiyorum. İyi günler.

Benim annemde ufakken yerine göre dövdüğü olmuştur ama her şeyin bir dozajı vardır çocuk şımarıktır söz dinlemiyordur yerine göre aşırıya gitmemek kaydıyla yapılır babamın bir defa vurduğunu bilmem ben mesela size tavsiyem liseye gittiğinizi söylemişsiniz reşit olmanıza 1-2 sene kadar bir şey kalmıştır bu zaman dilimine kadar biraz daha dişinizi sıkmanız arkadaşlar polise gitmenizi söylemiş inanın bana sizin lehinize değil de aleyhinize bir hata yapmış olacaksınız hele annenizi dahi boyun eğdirmiş bir insandan bahsediyorsanız bu imkansız ancak şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz babanız ne iş yaptığını bilmiyorum eğer serbest meslek ise ona işlerinde falan yardımcı olmaya çalışın veya herhangi sevdiği bir hobiyle sizde ilgilenmeye başlayabilirsiniz büyük olasılık bu yaptıklarınız hoşuna gidecektir. Bu zamana kadar kalpler kırılacağı kadar kırılmış zaten. Babanız bu tür hata yapmasına rağmen şeytana uyup sinirlenizi hakim olamayıp aynı hatayı sizde yapmayın lütfen sonradan çok pişman olacağınıza eminim.

Benim annemde ufakken yerine göre dövdüğü olmuştur ama her şeyin bir dozajı vardır çocuk şımarıktır söz dinlemiyordur yerine göre aşırıya gitmemek kaydıyla yapılır babamın bir defa vurduğunu bilmem ben mesela size tavsiyem liseye gittiğinizi söylemişsiniz reşit olmanıza 1-2 sene kadar bir şey kalmıştır bu zaman dilimine kadar biraz daha dişinizi sıkmanız arkadaşlar polise gitmenizi söylemiş inanın bana sizin lehinize değil de aleyhinize bir hata yapmış olacaksınız hele annenizi dahi boyun eğdirmiş bir insandan bahsediyorsanız bu imkansız ancak şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz babanız ne iş yaptığını bilmiyorum eğer serbest meslek ise ona işlerinde falan yardımcı olmaya çalışın veya herhangi sevdiği bir hobiyle sizde ilgilenmeye başlayabilirsiniz büyük olasılık bu yaptıklarınız hoşuna gidecektir. Bu zamana kadar kalpler kırılacağı kadar kırılmış zaten. Babanız bu tür hata yapmasına rağmen şeytana uyup sinirlenizi hakim olamayıp aynı hatayı sizde yapmayın lütfen sonradan çok pişman olacağınıza eminim.
Ya hocam adam 5 yaşındaki çocuğu hastanelik eden bir insan; hala ona yardım et, hoşuna git falan diyorsunuz. Böyle bir insan böyle şeylerle ıslah olur mu sizce? Dişini sık falan çok saçma ifadeler. Her gün azap çeken bir insanın dişini sıkması, sabretmesi öyle kolay mı?

Üniversite için 2 yılın kalmış. Bu 2 yıl boyunca bol bol çalış ama çok fazla çalış. Sonra ailenin oturduğu şehrin dışına çıkmaya çalış. Herhalde ders çalışmana da izin verir.

Hocam mesajlarınızı okuduktan sonra ağlamadan duramadım buraya yazmadan önce herkes böyle sanıyordum kendi gibi beni de cahil etmeye çalışmış ama internetin ne kadar büyün bir ortam olduğundan haberi yok. Tüm mesajları okudum ve gerekeni yapacağım gerek geleceğim gerek SE şimdi tüm önlemlerimi alıp polise gideceğim galiba gerçekten çok zor bir şey ama yapacak başka bir şey kalmadı hapse bile girse hak ettiğini düşünüyorum hepinize teşekkürler bu konuda bana yardımcı olduğunuz için ne desem bilemiyorum. İyi günler.

Yaşıyor musun?

Hocam,iyi misin.Polis umarım evine gidip babasıyla konuşmamıştır.Çünkü o kadar kızgın bir insansa o çocuğun ölme ihtimali bile var.Umarım hayattasındır.

Polisi arasaydım olacak şey büyük ihtimalle ona yakın olurdu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı