Babam ekran kartı almama izin vermiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Knight Online oynayan hatta bilgisayardan oyun oynayan bir baban var bence bunu kullanmalısın, babana yeni oyunları, grafikleri ya da hikayelerinden bahsetmelisin belki bir heves gelir ve ekran kartını almana izin verir.

İnsanların gösterdikleri davranışlar, söyledikleri sözler: Hepsinde psikolojilerinin çok büyük etkisi var. Ona ekran kartı alması gerektiği psikolojisine sokarsan istemsizce düşünecek ve sonunda alacaktır. Kabalık yapmadan kibar bir şekilde senin de onun nasıl Knight oynama isteği var ise oyun oynama isteğinin olduğunu söyle. Bunu yapmaman için bir sebep olmadığını ve bu yaşlar da her şeyin yanın da kendine zarar vermeyecek şekilde eğlenme hakkının olduğunu anlat.

Knight oynayan babadan pek böyle jestler bekleme derim ^^. En iyisi gir bir işe para kazan kendin al tak, küçüksen yazın çıraklık yada garsonluk yapabilirsin.

Benim peder de izin vermiyordu başta. Sistemin yettiği oyunları oyna diyordu. 750 Tİ vardı donuyordu oyunlar. Kendi paramı biriktirdim. Kartı da habersiz sattım. Sattığımı son dakika öğrendi. Sonra kartsız kalınca PC'yi hiç açmadım. Bir ara PC'de işi vardı bu niye açılmıyor diye sinirlendi. Bende kart yok ondan dedim. Şuan 300TL'de kendisi ekledi Rx 580 aldım. Hatta PSU'm yetmedi karta. Onu da aldı. İlk izni alırsan gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Sen arkaplanda çalışıp PC'yi yoracak programlar kur bilgisayara. Mesela 3-4 tane antivirüs programı aynı anda kurulu olsun PC'de. O zaman PC kasar ve kart almaya ikna etmen kolaylaşır. Hadi kolay gelsin:).

Başlıkta da belirttiğim gibi şu anda A10 7870k APU işlemcim var ve işlemcimdeki grafik kartını kullanıyorum ama bu benim oynadığım veya oynayacağım oyunlara yeterli değil. Babam ise Knight Online oynuyor. Parayı tamamiyle okul harçlıklarımdan kendim biriktirdim. Yeterli parayı biriktirince babama söyleyecektim ama annem benim para biriktirdiğimi ekran kartını alacağımı şimdiden söylemiş. Bu yüzden babam şimdiden karşı cıktı. Ben babama kendiside oyun oynayan biri olduğu için durumdan bahsettim ve bana dediği şey şu oldu: "Ben Knight oynuyorum benim için sıkıntı yok, ben herhangi performans sorunu yaşamıyorum." Ben de bu işlemcinin günümüz oyunlarını karşılayamadığını söyledim hatta PUBG açtım ve kasmayı kendisi de gördü. Bana o zaman başka oyunlar oyna dedi. Maddi herhangi bir sıkıntımız yok. Parayı ben tamamen kendi harçlıklarımla biriktirdim ama izin vermiyor, nasıl ikna edebilirim?

O zaman alınma ama babanın cimrilik huyu varsa ondan olabilir. Mesela ben hakiki Kayseriliyim pek maddi durumumuz olmaması şöyle dursun harçlığımı yarıya indirecekler okula son 9 gündür harçlıksız gidiyorum. Babam Üniversiteye geç bilgisayar alacağım sana diyor Üniversite için 1 yılım daha var ama gerçekten alırsa şöyle Full bir PC istiyorum Faça şahin parasına.

Son düzenleme:
İşlemcin düşündüğün kadar iyi diyil. İyi bi ekran kartı alsan bile işlemci AAA oyunlar için, oc yapsan bile yetersiz kalır. Hele gtx1050 düşünüyosan hiç gerek yok boş yere sınır olursun. İyi oyun deneyimi için min 1060 yada ps4 pro düşünmelisin. O sisteme ekran kartı takmak yerine sisteme göre oyun oynamak banada daha mantıklı geldi.

Sessiz sedasız al. Montajını yap fark etmeyeceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı