Babam söz veriyor ama hep tutmuyor

Dostum babanın neden yapmadığını az çok anlamış gibiyim. Tanımadığınız kişilere bu üslupla yaklaşıyorsanız Allah bilir babanıza nasıldır. Babanı para makinesi olarak görme. Sen erkek çocuğusun. Kızlarla biz aynı değiliz duygusal olarak. Senin umrunda olmayan şeyler kızların gününü belki de haftasını mahvedebilir. Ayrıca kız çocuğudur aklı kalmasın yapalım, gitmek için kötü işler yapmasın gibi bir düşünce hakim ailelerde. Herkesin derdi kendine büyüktür tabi ama ayağına ayakkabı alamayanlar tanıyorum senin kadar büyütmüyorlar. Ve Türkçe’ne dikkat etmezsen her an tatile çıkabilirsin.

Babam her zaman boyle gecen CS:GO oynuyordum pingim var diye sinirlendim geldi yanima dediki sana Ethernet kablosu cekiyim mi dedi bende evet dedim. Sonra ertesi gun unuttu sonra bakariz dedim dedi simdi de yapmiyor hep boyle ama ablama gelince hep sozunu tutuyor. Amcam bana bir soz verdiginde net tutar unuttursa hatirlatirim ve yapar. Babamin bu seyine anlam veremedim en son bana yazin PC aldi o gunden bu yana baska bir şey almadi.

Haline şükret kardeşim tek derdin bunlar olsun büyüyünce kendin yaparsın babası olan olmayan var her şeyi alamayan var haline şükret alamıyorsan Ethernet kablosu alıp yollayım yani burada bunu dert gibi anlatma halinede şükret senin elinde olan şeyler olmayan bir çocugun ya da insanın hayali olabilir o yüzden yetinmeyi de bil bir yerden sonta.

İlla bir şey alması mı lazım? Babanın gözü almamıştır. Git elektrikçiye al kablo kendin çek. Yapacağın tek şey modeme takmak. Ablanın her istediği de olmuyordur, sana öyle geliyor.

İlla bir şey almasina gerek yok tabii ki ben amcamla cok sakalasirim babamda amcamla beni oyle gorunce benimle niye oyle sakalasmiyorsun diye soruyor bende babama yaptığım en ufak sakada bana kiziyor hatta bazen dovucekti ama dedigim şey baba sensiz bogazimdan gecmiyor demistim kiraker yerken sonrada bana niye benimle oyle sakalasmiyorsun diyor.

İlla bir şey almasina gerek yok tabii ki ben amcamla cok sakalasirim babamda amcamla beni oyle gorunce benimle niye oyle sakalasmiyorsun diye soruyor bende babama yaptığım en ufak sakada bana kiziyor hatta bazen dovucekti ama dedigim şey baba sensiz bogazimdan gecmiyor demistim kiraker yerken sonrada bana niye benimle oyle sakalasmiyorsun diyor.
Kiraker mi?
Ahahhahha, yaş kaç kardeşim?

Yapman gereken şey, her gün görebildiğin bir baban olduğu için sevinmek. Git uyumadıysa sarıl, sonra da daha fazla böyle gereksiz şeyleri umursama.

Geri
Yukarı