Babamla dalga geçtiler

Sakin kalarak iyi yapmışsınız. Ondan sonra haberlere çıkar "doktora şiddet uyguladı" diye linç yerdin. Takma boş insanları. Ben olsam sakin kalamazdım bu arada. Sen iyi sakin kalmışsın.

Çalıştığım yere işitme engelli insanlar bazen geliyor ve soru soruyorlar. Herkes başından atmaya çalışıyor. Pek anlaşamasakta elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Üzülecek biri varsa sen değilsin dostum, insanlık olarak düşük seviyede oldugu için o asistan üzülsün. Sıkma canını

Ailesinden görgü görmemiş biri. Çok takmamak lazım. Herkes sözleri ve mimikleri ile belli eder seviyesini. Orada ağzının payını vermek önemli fakat babanın yanında vermemiş olabilirsin. Kafana takma. Herkes engelli adayı olabilir. Yarın bir gün kendisi veya bir yakını engelli olursa dizini dövmekten hali mi kalacak gülmeye.

Sağlık çalışanları bu pandemi döneminde çok şımardı. Benim de dedem o hastanedeki orman çocuklârı yüzünden sabaha kadar baygın kaldı ve kimse fark etmedi. Sonrada rahmetli oldu. Artık bunlara haddini bildirmek gerekiyor. Benim karşıma öyle biri çıksa ağzına çikolata koyardım.
Evet hocam pandemi döneminde her türlü hastalara bakacaklar zorundalar kendileri o mesleği seçmiş çünkü neden alkışladık bilmiyorum zaten emeklerinin karşılıklarını maaşlarıyla alıyorlar.

Artık bunlara haddini bildirmek gerekiyor.
Yetkili biri olsaydım ve yetkim olsaydı, halkı proveke eden, kışkırtmaya yönelik sırf şu cümlenden dolayı senin 1 yıl boyunca hiç bir sağlık kurum ve kuruluşuna girmene izin vermezdim. Her sağlık çalışanını bir tutup da burada Ali kıran baş kesenlik yapmaya, klavye delikanlılığına gerek yok.

Yetkili biri olsaydım ve yetkim olsaydı, halkı proveke eden, kışkırtmaya yönelik sırf şu cümlenden dolayı senin 1 yıl boyunca hiç bir sağlık kurum ve kuruluşuna girmene izin vermezdim. Her sağlık çalışanını bir tutup da burada Ali kıran baş kesenlik yapmaya, klavye delikanlılığına gerek yok.
Umarım sizin de dedenizi sağlık çalışanları öldürmez de o zaman empati duygusu kurabilirsiniz 🙃.

Merhaba, bugün babam ile hastaneye gittim sivilcelerim için doktor babama dikkat etmem gereken şeyleri vs anlatırken babam işitme engeli olduğu için pek anlamadı. Birkaç kez anlamadığı için tekrar sordu doktorun asistanıda sesli bir şekilde güldü canım çok sıkıldı. Aklımdan çıkmıyor.
Ben olsam anana mı gülüyon derdim? 😉
Merhaba, bugün babam ile hastaneye gittim sivilcelerim için doktor babama dikkat etmem gereken şeyleri vs anlatırken babam işitme engeli olduğu için pek anlamadı. Birkaç kez anlamadığı için tekrar sordu doktorun asistanıda sesli bir şekilde güldü canım çok sıkıldı. Aklımdan çıkmıyor.

Sükunetinizi koruyun. Bakınız ben 29 yaşında doğuştan %90 işitme engelliyim. Ve emin olun buradan utanç bile duymuyorum. İlk kariyer hayatıma sahip olana kadar sürekli ama sürekli dalga geçtiler, hor gördüler, direkt engelli muamelesi yaptılar. Üstelik yazıktır günahtır, ailemin yüzüne baka baka "Bu çocuk okuyamaz." diyen sözde hocalarım bile oldu. Bu tarz insancıkları aldırış etmeyiniz, onlar haliyle kafadan engelli olarak görüyorum ki içim rahat. Sonuç ne mi oldu? 5 yıldır savunma sanayi firmasında kıdemli yazılım mühendisiyim. Şimdi de kimmiş engelli?

Geri
Yukarı