Back end için hangi dilleri öğrenmeliyim?

KremJanti

Hectopat
Back-end developer olmak istiyorum hangi dilleri öğrenebilirim HTML biliyorum PHP'ye başlayacaktım, fakat PHP'nin kullanımı düştü alternatif diller kullanın diyorlar siz ne derdiniz.

Bunlardan birini seçebilirsin:
  • JavaScript (Node.js),
  • C# (ASP.NET),
  • Python (Django).
ASP.NET'in Türkiye'de kullanımı diğerlerine nazaran, piyasada daha fazla gibi duruyor. Ben, başta NPM yapısından dolayı olmak üzere, Node.js'i tercih ediyorum.

Bunlardan birini seçebilirsin:
  • JavaScript (Node.js),
  • C# (ASP.NET),
  • Python (Django).
ASP.NET'in Türkiye'de kullanımı diğerlerine nazaran, piyasada daha fazla gibi duruyor. Ben, başta NPM yapısından dolayı olmak üzere, Node.js'i tercih ediyorum.
Javascript i öneriyorlar,bende onu seçicem fakat sayfama yönetici paneli ekleyebilirmiyim js ile ?

Front-end'i ayrı, Back-end'i ayrı proje olarak yapacaksın. Express.js kullanarak, Node.js üzerinde API yazarsın ve bunu bir front-end Framework'ü ile desteklersin (Angular, Vue, React gibi).

Peki ya PHP hakkında ne düşünüyorsun, Türkiye'deki şirketler kullanıyor fakat yurt dışında şirketler PHP'yi artık kullanmıyor

Peki ya PHP hakkında ne düşünüyorsun, Türkiye'deki şirketler kullanıyor fakat yurt dışında şirketler PHP'yi artık kullanmıyor
PHP fena bir dil değil, ancak eskidi. Bunu elektrikli araba ve benzinli araba misali düşünebilirsin. Teknoloji gelişiyor ve bazıları için yakalaması zorlaşıyor. Günümüzde kullanılan popüler back-end dillerinden Python veya JavaScript(node.js) ile ilerlemeni öneririm.

PHP fena bir dil değil, ancak eskidi. Bunu elektrikli araba ve benzinli araba misali düşünebilirsin. Teknoloji gelişiyor ve bazıları için yakalaması zorlaşıyor. Günümüzde kullanılan popüler back-end dillerinden Python veya JavaScript(node.js) ile ilerlemeni öneririm.

Teşekkürler önerin için JavaScript ile yoluma devam etmeyi düşünüyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı