Bakan Soylu Türkiye vatandaşlığına geçen Suriyeli mülteci sayısını açıkladı

Neden vatandaşlık verildi, amaç ne? "Mülteci" adı altında alınan insanlara vatandaşlık vermenin hiçbir gerekçesi olamaz. Zira bu sayılara inanmıyorum.

İçişleri bakanı Süleyman Soylu mülteciler hakkında konuşulan konu hakkında açıklama yaptı. Süleyman Soylu Türkiye vatandaşlığına yasal yollardan geçen Suriyeli mülteci sayısının 200 bin 950 olduğunu belirtti.
Yasal olmayan yollardan Türk vatandaşlığına geçiş var mi ki?

200 bin 950 oy :D.

Direk hepsi 18 yaş üstü mü sanıyonuz gerçekten ! Hiç çoluk çocuk yok yani. Oy kullanma yeterliği olan kişi sayısı 100 bin anca vardır. Türkiye'de 50-60 milyon seçmen var seçimin kaderi 100 bin oy ile mi değişecek sanıyorsunuz gerçekten ! 2018 yılında AKP 27 milyon oy almıştı.

Not: Bu arada bu 200 bin vatandaşlık verilenin 50 bin kadarı Türkmenmiş. Suriyeli Türkmenler.

Direk hepsi 18 yaş üstü mü sanıyonuz gerçekten ! Hiç çoluk çocuk yok yani. Oy kullanma yeterliği olan kişi sayısı 100 bin anca vardır. Türkiye'de 50-60 milyon seçmen var seçimin kadari 100 bin oy ile mi değişecek sanıyorsunuz gerçekten ! 2018 yılında AKP 27 milyon oy almıştı.

Not: Bu arada bu 200 bin vatandaşlık verilenin 50 bin kadarı Türkmenmiş. Suriyeli Türkmenler.
Of yine gelmişsin şunları savunmaya bıktık be kardeşim.

İsterseniz ırkçı diyebilirsiniz ama hepsinden nefret ediyorum ve hepsinin gönderilmesini gerekirse zorla gönderilmesini istiyorum. Senin bir hazırlığın yok bir şeyin yok sen nasıl bu kadar mülteciyi bu ülkeye alabilirsin aklım ermiyor. Yazık yemin ederim yazık...
Bırak ırkçı diyen desin bir gün karısının, kızının videosunu çekerlerse görürüm ben o zaman. Ülkede bu mülteci konusunda konuşan tek kişi Ümit Özdağ zaten.

Of yine gelmişsin şunları savunmaya bıktık be kardeşim.

Ne savunmasından bahsediyorusun. Ben seçimi muhalefet kazanacaktıda 100 bin Suriyeli iken Türk vatandaşı olmuş kişi yüzünden kaybedecekmiş algısını eleştiriyorum. Ülkede 50-60 milyon seçmen var. Azıcık hesap kitap matematik yok mu?

Bu arada yok 200 bin değildir 2 milyondur 3 milyondur lafları da saçma. Bu ülkede muhalefet hiçbir şey bilmiyor hiçbir şeyden anlamıyor mu bunu anlayamayacak seviyede mi? Sonuçta seçim zamanı listeler açıklanacak seçmen listesi belli olacak orada 2 milyon Suriyeli olsa görmeyecek mi muhalefet böyle saçma saçma konuşuyorsunuz.

Son düzenleme:
Direk hepsi 18 yaş üstü mü sanıyonuz gerçekten ! Hiç çoluk çocuk yok yani. Oy kullanma yeterliği olan kişi sayısı 100 bin anca vardır. Türkiye'de 50-60 milyon seçmen var seçimin kaderi 100 bin oy ile mi değişecek sanıyorsunuz gerçekten ! 2018 yılında AKP 27 milyon oy almıştı.

Ne olursa olsun düzensiz göçmen ve kontrolsüz vatandaşlık verilmesi bir toplumun altına dinamit döşemek gibidir. Umarım planlı ve kontrollü yapiyorlardir bu işleri. Türkmen kardeslerimizi de cok onemseyen var biliyorum ama din ve mezhep Irk'tan daha güçlü bir yapıştırıcıdır. Suriye'de ve Irak'ta bunu defalarca tecrübe ettik. Soğuğun dondurucu, ateşin yakıcı olduğunu deneyimleyen birine bunları anlatmanin mantığı yok aslında, biz düzensiz göçmenlerin nelere sebep olabileceğini kaç senedir yaşıyoruz zaten; niye lafi uzatıyoruz ki.

İstersen Suriyeli, afganlı, özbek, latin amerikalı istersen de Ukraynalı olsun. Bu ülke mülteci ülkesi mi? Bize ne kardeşim milletin derdinden? İlk önce TÜRK vatandaşın sorunları ile ilgilensinler.

Yeni konular

Geri
Yukarı