Bakan Soylu Türkiye vatandaşlığına geçen Suriyeli mülteci sayısını açıkladı

Ne savunmasından bahsediyorusun. Ben seçimi muhalefet kazanacaktıda 100 bin Suriyeli iken Türk vatandaşı olmuş kişi yüzünden kaybedecekmiş algısını eleştiriyorum. Ülkede 50-60 milyon seçmen var. Azıcık hesap kitap matematik yok mu?

Bu arada yok 200 bin değildir 2 milyondur 3 milyondur lafları da saçma. Bu ülkede muhalefet hiçbir şey bilmiyor hiçbir şeyden anlamıyor mu bunu anlayamayacak seviyede mi? Sonuçta seçim zamanı listeler açıklanacak seçmen listesi belli olacak orada 2 milyon Suriyeli olsa görmeyecek mi muhalefet böyle saçma saçma konuşuyorsunuz.
Muhalefetin bir tık mantığı yok mantıksız ilerliyorlar ve düşünüyorlar bu bir gerçek zaten.
Bir çoğu olayın sadece keyfini düşünüyor ve düşünmeli de.
Kendi ülkemde keyfim yerinde olmadıktan sonra ne anladım Türkiye den?
Bu topraklarda büyümeyip zamanında bu topraklar için can veren atalarımızın hakkı bunlar değil. Biz burada doğduysak burayı hak ediyoruz.
Buraya gelip kendi evleriymiş gibi serseri gibi gezerlerse orada bir sıkıntı vardır dostum.
Bu ülke mülteci ülkesi değil kalacaklarsa şehirlere uzak bir yerde barınaklar ve çadırlar kurularak kalacaklar.
Bu ülkenin insanlarını ahlaksızca rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. Burası bizim ülkemiz biz hak ediyoruz. Fazla merhamet maraz getirir diye bir söz var şu an onu yaşıyoruz.

Çoğunun ülkeye girdiğinden haberleri bile yok. Evimin yakınlarında gece Adana plakalı iki minibüsün içinde, gündüz de minibüsleri park ettikleri parkın çimlerinde yatıyorlar. Kayıtlılarsa nasıl iki minibüs adam çalışıp da kalacak bir ev ayarlayamıyor?

Bu arada yok 200 bin değildir 2 milyondur 3 milyondur lafları da saçma. Bu ülkede muhalefet hiçbir şey bilmiyor hiçbir şeyden anlamıyor mu bunu anlayamayacak seviyede mi?
Muhalefetten bahsediyoruz, muhalefette kalmak için muhalefet yaptıkları müddetçe bir cacık olmaz.

Günümüz ve geçmişimişi es geçersek, nüfus dağılımı, doğal afetler, pandemi, para akışı gibi sorunları da ele almak gerekiyor. Önümüzdeki 20-30 sene sonra kuraklığa dayalı göç olacak yine, tüm bunları ele alırsak popüler söylemler ile muhalefet yapıldığı müddetçe bir cacık olmaz. 😇

Kardeşim bu ülkede ben niye 2.sınıf vatandaşım? Defolup gitsinler her ağzı kokanı beslemek zorunda değiliz bizim paramızla besliyorsunuz sırf oy için görevini güzel yap ülke kötü olursa buradayım bu kadar zor olamaz sırf oy için milleti besliyorsunuz bir bakın bir sorgulayın.

Kardeşim bu ülkede ben niye 2.sınıf vatandaşım? Defolup gitsinler her ağzı kokanı beslemek zorunda değiliz bizim paramızla besliyorsunuz sırf oy için görevini güzel yap ülke kötü olursa buradayım bu kadar zor olamaz sırf oy için milleti besliyorsunuz bir bakın bir sorgulayın.

Ağzımıza sı*tılar.

Resmi rakamlara inanmayan arkadaşların elinde bunu curutecek bir delil var mı? Ciddi ciddi soruyorum. Neye dayanarak 2 milyon diyorsunuz?

Çevrenize bir bakın hocam şehrinizin meydanına bir inin bir iki tane rahat görebiliyorsanız o sayı yalandır.
Yalnız dediğiniz şey o kadar saçma ki resmi yani devletin kendi verilerine inanmıyorsunuz ama kendi capinizdaki vatandaşlık almış mülteci sayısına bakarak resmi veri yalan diyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı