Bakkal + TTNet

Makaleler
35
Merhabalar,

1 aydır süren internet problemim bugün çözüldü. Çözen TTNET değil tabiki. Benim aşırı uğraşlarım ve tesisastçı sayesinde yeni bir hat çektirdim. 60 TL sadece buna verdim. Notebookumda da fandan dolayı aşırı ses sorunu vardı. Biraz vida sıkması biraz da fan temizliği bunu çözecekti. Malesef tornavidam olmadığı için bu tesisatçıya sormuştum. Abisi de "bakkal"mış. İyi dedim götürdüm. Notebooku aldığımda klavye çalışmıyordu hemen düzelttirdim. İşin ilginç yanı fan sesi halen düzelmedi. Kendisine de belirttim. Yeni fan takınca düzelir dedi. Ne kadar dedim 150 felan dedi. Tamam kalsın o zaman dedim. 40 TL'de bu çözülmeyen notebook fan sesi için para istedi. Normalde istanbulda felan sadece açmaya 60- 80$ aldıklarını belirttim. Güldüm tabi. Yine de bakkal kardeşime 40 TL ile birlikte 100 TL'yi verdim.

Sonuç halen rahatsız edici bir fan sesli notebook. Fakat internetin gelmesi o sesi bile unutturuyor. Umarım kimse bu TTNet ve Bakkalların eline düşmez. Recep'in senelerdir verdiği savaşı şimdi daha iyi anlıyorum. :)

Ya TTNet çok kötü. Bir gün internete bilgisayardan giremiyordum. Babama dedim baba yeni kablo takalım düzelir dedim. yok, TTNet gelsin baksın.
Servis geldi 2 gün sonra. Adam dedi bilgisayarınız bozulmuş siz servise gönderin ve modem bozulmuş.
150 lirayı verdik modeme. Bilgisayarı içini açıp parçaları kontrol ettim bir şey yok.
Modemi takınca bilgisayar internete girdi.
Yav bu TTNet bakkallarla mı çalışıyor :)

Bir tornavida nelere yol açıyor :) Notebook'u açmayı biliyorsan açıp fan içini temizle. Fan içindeki pine 1 damla makina yağı damlat. TTnet'i kaç seneden beri önermiyoruz hala anlamayanlar var ne yapalım. Taahhütde koyuyorlar ki başka şirkete geçmeye kalkmasınlar diye.

Bir tornavida nelere yol açıyor :) Notebook'u açmayı biliyorsan açıp fan içini temizle. Fan içindeki pine 1 damla makina yağı damlat. TTnet'i kaç seneden beri önermiyoruz hala anlamayanlar var ne yapalım. Taahhütde koyuyorlar ki başka şirkete geçmeye kalkmasınlar diye.
Haklısın. İnan çok kötüler... :kızgın:

Bizdede bir ttnet var olmaz olaydı... Kontrat mı denir taahüt mü anlaşma diyeyim... Onun yüzünden başka markaya falanda geçemiyoruz. Affedersiniz iğrenç denecek bir yavaşlık o kadar yardımseverlerki tek tornavidaya bakan işe 150 tl istiyorlar. Ttnet pişmanlıktır...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı